forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

HİLMİ BENGİ AA GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ KEMAL ÖZTÜRK'E DEVRETTİ

Aktif .

kemalozturk_hilmibengiAnadolu Ajansı Genel Müdürlüğünden emekliliğini isteyen Hilmi Bengi, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da katıldığı törenle görevini Kemal Öztürk'e devretti.

Görev değişimi dolayısıyla AA Genel Müdürlük makamında devir teslim töreni yapıldı. Genel Müdürlüğe atanan Kemal Öztürk'ü binaya gelişinde karşılayan Hilmi Bengi makam odasında bir süre görüşerek, kurum ile ilgili bilgi verdi. 

Törende bir konuşma yapan Hilmi Bengi, 8 yılı aşkın süredir Anadolu Ajansı'nda Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmeye gayret ettiğini belirterek, şunları söyledi:

''Bu ulvi bir görev, kutsal bir görev. Bu görevi yapabilmek hakikaten çok onurlu ve bu göreve layık olabilmek bir insan için en büyük mutluluk. Ben bu mutluluğu, bu hazzı yaşadım, tattım. Bu mazhariyete erişen insanlar için en güzel şey, kemali hedefle bu görevi devredebilmek.

Bu görevi daha önce basın camiasında görevler ifa etmiş, Başbakanlık'ta ve Meclis'te çok değerli görevler yürütmüş, hem basın camiasını hem bürokrasi tarafını bilen değerli bir arkadaşımıza, kardeşimize tevdi etmekten dolayı da büyük onur duyuyorum. Allah hayırlı eylesin.''

DKM ARŞİVİ