forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

FEDERASYON ŞİKE'DE KARARINI VERDİ.. MAHKEMENİN KARARI BEKLENECEK...

Aktif .

futbol_topuTFF Yönetim Kurulu, Etik Kurulu'nun şike soruşturmasıyla ilgili raporunu görüştü. Toplantı sonunda yapılan açıklamada 'Mahkeme kararının bekleneceği' belirtildi... 

 

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, gündemin en önemli konularından biri olan şike soruşturması hakkında kararını vermek için Swissotel'de toplandı.

"MAHKEME KARARI BEKLENECEK""

TFF olarak futbolumuzun olağanüstü günlerden geçtiği bu günlerde kanun ve talimatların bize tanıdığı sınırlar içerisinde kararları paylaşıyoruz" diye söze başlayan Mehmet Ali Aydınlar, soruşturmanın gizliliğine vurgu yaptı. 
Hiçbir yeni bilgi ve belgenin Federasyona gelmemesi ve soruşturmanın üzerindeki gizliliğin kalkmadığına vurgu yapan Mehmet Ali Aydınlar, "Bu kararın kalkmasının ardından, TFF Etik Kurul'un yapacağı yeni mütaala sonrası karar verilecektir" dedi.

Soruşturmanın tamamlanmadan alınacak kararın hakkaniyetle olmayacağını belirten Mehmet Ali Aydınlar, "Gizlilik kararının kaldırılması şarttır. İddianamenin kabul edilmesi gerekmektedir. Federasyonun gizlilik kararının kaldırılması sonrası kulüplerin savunmalarının alınıp, Etik Kurul'dan nihayi karar istenecek ve daha sonra karar verilecektir" dedi. 

Aydınlar daha sonra tutuklu yargılanan

1-Aziz Yıldırım 2- Şekip Mosturoğlu3- İlhan Yüksel Ekşioğlu4- Tamer Yelkovan 5- Cemil Turan 6-Serdal Adalı 7-Tayfur Havutçu8-Ahmet Ateş 9-İbrahim Akın 10-İskender Alın11-Mecnur Odyakmaz  12-Ahmet Çelebi13-Korcan Çelikay14-Bülent Uygun15-Ümit Karan16-Ömer Ülkü17-Coşkun Çalık PFDK'ya sevkedilmesine karar verildi' dedi.

Aydınlar ayrıca, "Bazı kişiler radikal kararlar almamızı bekleyebilirler. Ancak biz normal vatandaşlar gibi karar alamayız. Futbolun geleceğini de düşünmek zorundayız ve futbolun tek karar organı TFF'dir" şeklinde konuştu.

DKM ARŞİVİ