forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

'EVİM EVİNDİR VAN' KAMPANYASINA BÜYÜK İLGİ

Aktif .

van_depremiTürkiye’de Van’da meydana gelen depremin ardından Twitter’da  Ahmet Tezcan ile Kanal 7 Anchormani Erhan Çelik’in başlattığı “EvimEvindirVan” kampanyasına sosyal medya takipçileri büyük ilgi gösterdi.

 

Van depreminde evsiz kalan vatandaşlar için Gazeteci Ahmet Tezcan’ın başlattığı Kanal 7 Anchormani Erhan Çelik’in haberhan@hotmail.com adresiyle destek verdiği “EvimEvindirVan” kampanyası sosyal medyada ve tüm dünyada büyük ilgi gördü.

Çelik’in depremde evsiz kalanlara evlerini açmak için gönderdiği mesaja 17 bin dolayında yardım daveti geldi. Başlatılan “EvimEvindirVan” Twitter hesabına çok sayıda başvuru yapılıyor. Hesabın ortaya çıkması üzerine saatler içerisinde çok sayıda yardım e-maili gönderildi. Yardım etmek isteyenlerin ve evlerini açmak isteyen yardımseverlerin listesi gazeteci Erhan Çelik’in desteğiyle İstanbul Afet Koordinasyon Merkezi tarafından tutulmaya başlandı.

Erhan Çelik’in aynı zamanda GSM şirketlerini yardıma çağırması GSM şirketlerini harekete geçirdi ve deprem bölgesinde bedava mesajlaşma ve konuşma hakkı tanınmasını sağladı. Bunun yanında Facebook hesaplarından da yardımlarla ve acil durumlarla ilgili gerekli bilgiler paylaşılmaya başlandı.

Türkiye’de gazetecilerin başlattığı kampanya sosyal medyada ve tüm dünyada büyük ilgi gördü. New York Times editörünün ilgisini çeken, İngiliz gazetesi Guardian’a da haber olan kampanya birçok ülkede büyük ses getirdi. Amerika, Avusturya, İngiltere, Rusya, Sırbistan, Bosna, Rusya, Norveç, Azerbaycan ve diğer ülkelerden birçok gazeteci konuyla ilgili Erhan Çelik’e röportaj talebinde bulundu ve kampanya hakkında bilgi almaya çalıştılar.

(HABER 7)

DKM ARŞİVİ