forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

GAZETECİ ERGÜNDOĞAN'A CEZA ÜSTÜNE CEZA...

Aktif .

yergundoganGazeteci Yalçın Ergündoğan, sürmekte olan üçüncü davasından önceki gün 10 bin TL tazminat cezasına mahkum oldu. Ergündoğan'dan cezayı geriye dönük faizi ilave edilerek ödemesi talep ediliyor.

İstanbul, 7. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde sürmekte olan 20 bin TL tazminat istemli dava geçtiğimiz hafta sonuçlandı.

Yalçın Ergündoğan 10 bin TL tazminat ödemeye mahkum oldu.

Hatırlanacağı üzere Sesonline.net haber portalı Genel Yayın Yönetmeni gazeteci-yazar Yalçın Ergündoğan'ın 26 Nisan 2005'te Birgün gazetesinde yayınlanan "Müritleri Haydar Baş'a baş kaldırdı" yazısı nedeniyle Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş'ın şikâyeti üzerine hakkında açılan 3 yıl hapis istemli davada Ergündoğan İstanbul, Beyoğlu 2.Asliye Ceza Mahkemesi'nce önce 105 gün hapis cezasına çarptırılmış ardından da ceza, 2 bin 100 TL para cezasına çevrilerek 5 yıl süreyle askıya alınmıştı.

Söz konusu dava için Ergündoğan; (davacıların dört müdahil avukatı ve mahkeme masrafları ile birlikte) 5 bin TL., ödüyor. Diğer yandan, İstanbul Beyoğlu, 4. Sulh Hukuk Mahkemesi'nde sürmekte olan 5 bin TL. istemli tazminat davası da sonuçlanmış ve mahkeme Yalçın Ergündoğan'ı davacı Haydar Baş'a 1.500.-TL tazminat ödemeye mahkum etmişti. Bu dava nedeniyle Ergündoğan'ın ödemesi gereken ceza tutarı, (davanın açıldığı 2005 yılına dek faiz ve karşı tarafın avukatlık ve mahkeme masrafları ile birlikte) 5 bin lirayı aşıyor. Şimdiye dek davacının icraya başvurarak talep ettiği ceza tutarı 30 bin lirayı buldu... 

Haberin detayları sesonline.net'te... 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN