forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

TRT 'BURASI OSMANLI DİZİSİNİ BEĞENMEDİ, 3 BÖLÜMÜ TEKRAR ÇEKTİRDİ

Aktif .

trtlogo

Bazı yayın organlarında çıkan 'Burası Osmanlı' isimli dizisiyle ilgili iddialara TRT cevap verdi. TRT tekrar çektirilen diziye ayrıca hiçbir bedel ödenmediğini duyurdu. 

 TRT Genel Müdürülüğü'nden yapılan açıklama şöyle:

“TRT, Burası Osmanlı Sır Kanunu dizisine para ödedi, kamuyu zarara uğrattı” diyenlerin TRT yönetimine ve kamuoyuna bir özür borcu vardır.

Bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerde ve bazı siyasi parti temsilcilerinin söyleminde “TRT yayınlanmayan dizi için 2, 7 milyon TL’lik ödeme yaptı” seslendirmeleri yapılmaktadır.

Gerçeklerin bilinmesi ve kamuoyunu yanıltanların ortaya çıkması için aşağıdaki açıklama yapılmıştır.

TRT’ye “dış yapım” olarak yaptırılan Burası Osmanlı Sır Kanunu isimli dizi film projesi için dev platolar kurulmuş, iyi bir oyuncu kadrosu seçilmiş ve çekimler başlamıştır.

Burası Osmanlı Sır Kanunu isimli dizinin ilk üç bölümün tamamlanmış ve TRT yönetimine teslim edilmiştir.

İzleyicisine “en iyiyi” izletmeyi hedefleyen TRT yönetimi ise; alışılmışın dışına çıkarak; “ilk üç bölümün yeniden çekilmesini” istemiştir.

TRT ilk üç bölümün yeniden çekilmesini isterken; ilgili yapım firmasına TEK BİR KURUŞ ÜCRET ÖDEMEMİŞTİR.

Yine bu karardan sonra TRT’nin TEK BİR KURUŞ ÖDEME YAPMASI DA SÖZ KONUSU DEĞİLDİR!

TRT’nin yapım yayın işleyişi çok açıktır. Yayınlanmayan hiçbir projeye ödeme yapılmaz.

Çekimleri yaklaşık 7 aydır devam eden ve ilk üç bölümü yeniden çekilen dizi için TRT tek bir kuruş ödeme yapmamış iken; hala “TRT halkın 2.7 milyon dolarını sokağa attı” diyenler, bu iddialarını ispatlamak zorundadırlar!

TRT’nin “en iyiyi bulma” arzusuyla yeniden çekim istemesinden zarar eden tek kişi ilgili dizinin yapımcısıdır. Çünkü TRT’den bugüne kadar hiçbir ödeme almamıştır. İlk üç bölümün zararı içinde TRT’den hiçbir hak iddia edemeyecektir.

Bugünün TRT yönetimi, halkın tek bir kuruşunu sokağa atmaz; bilakis halkın parasını kullanırken kimin ne zarar ettiğine bakmadan korkusuzca kararlar alabilmektedir.

Halkın parasını koruma adına bir yapım firmasına zarar ettiren; kamuda pek görülmemiş şekilde radikal karar alabilen bir yönetime teşekkür etmesi gerekenler; “yalan” ve “iftira” dolu açıklamalarıyla kamuoyunu yanıltmaktadırlar.

“TRT, Burası Osmanlı Sır Kanunu dizisine para ödedi, kamuyu zarara uğrattı” diyenlerin TRT yönetimine ve kamuoyuna bir özür borcu vardır.

KAMUOYUNA DUYURULUR

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN