forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

REYTİNG SİSTEMİNİN YANLIŞ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI...

Aktif .

ibrahim sahin_260

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, reyting ölçüm şirketleri ve bazı yapım firmalarına yapılan operasyonun kendisini haklı çıkardığını söyledi.

Şahin, “Biz bugün hukukun işlettiği mekanizmayı 3 yıl önce söylemiştik. Tarih gösterdi ki bizim 3 yıl önce söylediğimiz tüm iddialar tek tek gerçekleşti” dedi.

İstanbul'da Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında reyting ölçüm şirketleri ile bazı yapım firmalarında gerçekleştirilen aramalar sürüyor. Şu ana kadar 3 kişinin gözaltına alındığı operasyonun haksız kazanç elde edilmesi ve reyting ölçümünde kullanılan deneklere ilişkin bilgilerin sızdırılması konusuyla ilgili olduğu öğrenildi.

Konuya ilişkin Cihan Haber Ajansı'na açıklama yapan TRT Genel Müdürü Şahin, ?3 yıl öncesinin gazete sayfalarına bakın, bize inanmayanlar, abarttığımızı düşünenler, hatta dalga geçenler oldu. Ama gel gör ki tüm gerçekler ortada. Bizim iddiamız Türkiye?deki ölçüm sisteminin yanlış olduğuydu. Bu yanlışlığı Rekabet Kurulu’ndan sonra savcılık mahkeme ve polis de kabul etti. Israrla Türkiye?deki TV ölçüm sistemini savunanlar ve bize karşı çıkanlar acaba bugün ne düşünüyorlar. Kamuoyundan özür dileyecekler mi”? ifadelerini kullandı.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN