forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

İBRAHİM ŞAHİN'İN ROJİN HAKKINDAKİ SÖZÜ TARTIŞMAYA NEDEN OLDU

Aktif .

ibrahim sahin_260

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, iki yıl önce TRT Şeş'te program yapan Rojin için "aşüfte kadın" deyince Taraf yazarı Orhan Miroğlu salonu terk ettti. 


Taraf Gazetesi'nin haberine göre, Ankara'da önceki akşam gazeteciler ve akademisyenlerle biraraya gelen TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, iki yıl önce TRT Şeş'te program yapan Rojin için "aşüfte kadın" deyince Taraf yazarı Orhan Miroğlu salonu terk etti.

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı tarafından periyodik olarak düzenlenen Başkent Toplantıları'nın önceki akşam Ankara Swiss Hotel'deki son toplantısının konuğu TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'di. Basına kapalı olarak düzenlenen toplantıya aralarında Taraf Yazarı Orhan Miroğlu akademisyen Yasin Aktay, Erol Göka'nın da olduğu gazeteciler, akademisyenler ve sanatçılar katıldı.

"BURADA KADIN YOK DEĞİL Mİ?"

Toplantının soru cevap kısmında söz alan Taraf yazarı Orhan Miroğlu, Şahin'e TRT Şeş ile ilgili bir soru sordu. Şahin bu soruya cevap verirken "Burada kadın yok değil mi" diyerek sözü iki yıl önce TRT Şeş'te program yapan Kürt sanatçı Rojin'e getirdi. Şahin'in Rojin için kullandığı "Aşüfte kadın" sözleri salonun buz kesmesine neden oldu.

ROJİN DAVA AÇACAK

Rojin ve ardından da BDP milletvekillerine yönelik bu hakaretamiz sözlere itiraz eden Orhan Miroğlu'na "Benim üslubum böyle" diyerek kendini savunan Şahin'in geri adım atmaması üzerine Orhan Miroğlu toplantıyı terk etti. Toplantıya katılan diğer isimler de diyalogları doğrularken, Taraf 'a konuşan Rojin TRT Genel Müdürü hakkında dava açacağını söyledi.

Rojin, 2009'da bir süre TRT Şeş'e sabah programı yapmış, büyük ilgi uyandıran program nedeniyle de PKK çevrelerinden tehditler almış, ihanetle suçlanmıştı.

SOSYAL MEDYA İBRAHİM ŞAHİN'E SAVAŞ AÇTI

Şahin'in Rojin hakkında söyledikleri Twitter ve Facebook başta olmak üzere sosyal medyada büyük yankı buldu. Özellikle Twitter'da İbrahim Şahin hakkında sert yorumlar dikkat çekerken, istifaya davet edildi. 

Twitter'daki tartışma için tıklayın... 

 

 

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN