forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

DOĞU ANADOLU'NUN İLK BÖLGESEL GAZETESİ YAYINA BAŞLIYOR‏

Aktif .

pusula_gazetesiDoğu Anadolu'nun ilk ve tek bölge gazetesi Pusula mart ayının ilk haftasında yayın hayatına başlıyor. 

 


Pusula Gazetesi'nin kaptan köşkünde Show TV haber merkezinin Doğu haberlerinden tanınan ismi Sevda Güneş var.

Genel yayın yönetmenliğini Habertürk gazetesinden tanıdığımız Orkun Çizmeli’nin, yazı işleri müdürlüğünü Cihat İncesu'nun üstlendiği Pusula Gazetesi 13 ilde yayımlanacak.

Genel haberlerin yanı sıra bölgesel haberlerin ağırlıkta olacağı gazetede, artık Ağrı’nın Erzincan'dan, Van’ın  Ardahan'dan haberi olacak, o illerdeki ekonomik ve sosyal gelişmeleri geniş detayları ile birlikte takip edebilecek.

Merkezi Erzurum’da olan gazetenin yazar kadrosunda; Ahmet Tezcan, Avrasya Araştırmaları Merkezi (ASAM) Başkanı Porf. Dr. Ümit Özdağ ve uzun yıllar ulusal gazete ve televizyonların haber departmanlarında görev alan, Cumhuriyet Halk Partisi'nin basın merkezini yöneten Ali Öztunç gibi isimler, gündemi değerlendiren köşe yazılarıyla yer alıyor.

Aynı zamanda bu bölgenin önde gelen kalemleri, siyasetten aktualiteye yaşadıkları şehirlerin nabzını tutacaklar.

Objektif bir habercilik anlayışı ile yola çıktıklarını belirten Pusula Gazetesi Genel Koordinatörü Sevda Güneş, amaçlarının Doğu Anadolu'da bir ilki gerçekleştirerek, yıllardır bölgedeki her gazetecinin hayalini gerçeğe dönüştürmek olduğunu söyledi. Güneş, “Haber merkezi, bölge muhabirleri ve baskı tesisleri ile birlikte yaklaşık kırk mesai arkadaşımız var. Pusula Gazetesi, Erzurum merkezli bölge eksenli yayın yapacak. Doğu Anadolu bölgesindeki bütün gelişmeler gazetemizde geniş yer bulacak. Doğu insanı kendisini ifade edeceği bir platforma kavuşmuş olacak“ dedi.


DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN