forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

28 ŞUBAT'TA KANAL 7 VE SAMANYOLU TV'YE KAPATTIRMAK İSTEDİLER

Aktif .

28 Şubat postmodern darbesi sırasında RTÜK üyesi olan Fatih Karaca, o döneme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 

Karaca, 28 Şubat sürecinde Radyo Televizyon Üst Kurulu’nda, üyeler Emin Başer ve Mehmet Doğan'la birlikte hukuksuz kararlara karşı çıktıklarını belirtti. 

YANLIŞ KARARLARIN ALINMAMASI İÇİN UĞRAŞTIK 

Bugün gazetesine konuşan Karaca, darbe sürecinde RTÜK’te yanlış kararların alınmaması için uğraştıklarına dikkati çekti. Adalet duygusunu zedeleyecek kararların karşısında durduklarını vurgulayan Fatih Karaca, o dönemde Samanyolu TV ve Kanal 7 gibi bazı ulusal kanallar için yayın durdurma ve lisans iptali girişimlerinde bulunulduğunu belirtti. Karaca şöyle konuştu: 

“TARİHE NOT DÜŞÜYORUZ” 

“Kendi vicdanımızda, özellikle bazı televizyon kanallarına yapılmak istenen girişimlere, hukuka ve yayın kuruluşları arasındaki eşitlik prensibine aykırı olduğu düşüncesiyle katılmadık. Başer ve Doğan ile birlikte yanlış kararların alınmaması yönünde yoğun gayret gösterdik. Önemli olan Türkiye'nin o günkü ağır siyasi şartlarında bu refleksi göstermekti. Ben ve diğer iki arkadaşımla o dönemde bu yönde yaptığımız mücadelenin bugün ne kadar önemli olduğunu tarihe not düşüyoruz.”

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN