forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

90 YAŞINDAKİ MURDOCH TÜRKİYE'YE YATIRIM İÇİN BAŞBAKANLA GÖRÜŞTÜ...

Aktif .

erdogan_murdochBaşbakan Tayyip Erdoğan, dünyanın en büyük ve en yaşlı medya patronu News Corp'un sahibi Rupert Murdoch'la görüştü.  

90 yaşında olmasına rağmen aktif olarak çalışan ve yeni yatırımlar peşinde koşan Murdoch'un Başbakan Erdoğan'ı Türkiye'ye yapacağı yeni medya yatırımlarıyla ilgili olduğu tahmin ediliyor. 

Türkiye'de halihazırda FoxTV'nin büyük ortağı olan Murdoch, Erdoğan'a "Türkiye'deki programlarımızı artırmak istiyoruz. Medya sektörü açısından Türkiye'yi önemli bir ülke olarak görüyoruz. Arzumuz buradaki yatırımlarımızı artırmak" dediği belirtiliyor. 

1 saat 10 dakika süren görüşmeye eski milletvekili Engin Güner ile gelen Murdoch'un ziyareti sırasında elinde "The Empty Ouarter" isimli bir kitap bulunması dikkat çekti. 

Murdoch'un kitabı Erdoğan'a hediye ettiği öğrenildi. Arabistan Yarımadası'nda, büyük Rubülhali Çölü'nü (Issız bölge) anlatan kitabın yazarı İngiliz John Bridger Philby, Birinci Dünya Savaşı'ında Ortadoğu'da İngiltere adına istihbarat faaliyetlerinde bulunmuş, 1960'ta Lübnan'da bir Müslüman olarak ölmüştü.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN