forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

IPTV DERNEĞİ YENİ BAŞKANINI SEÇTİ..

Aktif .

Iiptv_dernegiPTV Derneği’nin ikinci olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Dernek başkanlığına Atıf Ünaldı getirildi.

İnternet Temelli Televizyon Teknolojileri Derneği (İPTV-Derneği)’in ikinci Genel Kurul toplantısı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maçka Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi. Toplantıs sonucunda yeni yönetim belirlenirken başkanlığa bir önceki dönemde Başkan Vekili olarak görev yapan Atıf Ünaldı seçildi. Başkan Vekilliğine ise Yankı Yalçın seçildi.

IPTV’nin kurucu Genel Başkanı Metin Salt ise Derneğin Onursal Başkanlığına layık bulundu.

İPTV Derneği’nin 2 yıl için seçilen yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu…

Atıf Ünaldı (Yönetim Kurulu Başkanı), Yankı Yalçın (Vestel) (Yönetim Kurulu Başkan Vekili), Süleyman Şahin (Multimedia Dergis) (Genel Sekreter), Nedim Pala (Protel) Sayman), Eylem Kehribar (Halkla İlişkilerden Sorumlu), Eşref Günaydın (Basın ve Medya İlişkilerinden sorumlu), Yaman Alpata (TTNet), Vadi Dipçin (Turkcell), Atilla Karadağ (Karadağ Elektrik), Taner Sevim (Hukuk İşlerinden Sorumlu), Cebrail Taşkın (Türk Telekom).

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler arasında ise şu isimler yer aldı.

Ertuğrul Acar, Turgut Kırcı (TTNet), Sait Eroğlu, Uygar Doyuran, Metin Taşkın (Airties), Uğur Şeker, Erdoğan Şimşek (D-Smart), Emel Taş, Türker Gedik, Hatice Memigüven, Paşa Yaşar.

Denetleme Kurulu’na seçilen isimler.

Canan Sanalan (Bona Digital), Mehmet Şahpolat, Osman Tahir Malatyalıoğlu.

Denetim Kurulu Yedek Üyeleri.

Murat Küçüksaraç (Sony), Ezgi Çilingir Bağcı, Bülent Akol.

IPTV HAKKINDA

IPTV Derneği, karasal, uydu ve kablo yayıncılığında faaliyet gösteren firmaların ve kişilerin girişimiyle 2010 yılında kuruldu.

Dernek; içerik sağlayıcı kurumlardan üniversitelere, yayın teknolojisi alanında uzmanlaşmış kurumlardan uydu sektöründe faaliyet gösteren firmalara kadar geniş kapsamlı bir üye profiline sahip.

Televizyon yayınlarının üretilmesi, saklanması, kodlanması, şifrelenmesi, dağıtılması, alınması ve benzer konularda kullanılan teknolojiler IPTV Derneği’nin çalışma alanına girmektedir

IPTV Derneği, internet temelli yayınlara sağlanacak içerikleri üretenlerin, dağıtımını yapanların ve bu içerikleri mecralarında kullanacak olanların bir araya getirilmesi, içerik telif haklarının düzenlenmesi ve içerik sektörünün bilinçlendirilmesi konularında da faaliyet göstermektedir.

IPTV Derneği’nin Kurumsal üyelerin arasıda TTNet, Türk Telekom, Vestel, Turkcell, Airties Protel, ve D-Smart gibi sektörünün önce kurumları yer almaktadır.

DKM ARŞİVİ