forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

AA İLE TURKCELL ARASINDA TEKNOLOJİK ALTYAPI ANLAŞMASI

Aktif .

aa_300Anadolu Ajansı ile Turkcell arasında ses ve data hatları ile cihaz kullanımını kapsayan 3 yıllık sözleşme imzaladı.

 

Son dönemde kurumun teknolojik alt yapısına önemli yatırımlar yapan Anadolu Ajansı (AA) ile Turkcell arasında ses ve data hatları ile cihaz kullanımını kapsayan 3 yıllık bir sözleşme imzalandı. 

Sözleşmeye göre üç yılda toplam bin 500 ses ve 600 data hattı ile iPhone ve iPad cihazlar, AA'nın kullanımına sunulacak. 

AA Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen imza törenine AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk, Turkcell Kurumsal Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş ve AA çalışanları katıldı. 

Turkcell ve Anadolu Ajansı arasında imzalanan sözleşme ile ilk etapta 400 adet yeni ses hattı ve 250 adet Turkcell 3G VINN modem, AA'nın kullanımına sunuldu. Üç yıl içerisinde Turkcell'in toplam bin 500 ses ve 600 data hattı AA'ya hizmet sağlayacak. 11 yıldır iletişim ve teknoloji çözümlerinde Turkcell ve Turkcell Superonline ile çalışan AA'ya, sözleşme ve kampanyalar kapsamında iPhone ve iPad marka cihazlar tahsis edilecek. Ayrıca, AA'nın araç filosu da Turkcell Araç Takip sistemi ile anlık olarak takip edilecek. 

AA, bugüne dek Turkcell'den ses ve data hatları, Turkcell Superonline'dan ise altyapının uygun olduğu tüm noktalarda Metro Ethernet ve G.SHDSL bağlantı hizmeti aldı. Kurumun merkez ofis numaraları Turkcell Superonline'a taşındı. Sanal sunucu yedekleme ve veri merkezi konusunda ise iki şirketin ortak çalışmaları devam ediyor.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN