forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNE VERİLECEK

Aktif .

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin her yıl verdiği Basın Özgürlüğü Ödülleri yarın The Marmara Oteli'nde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

“TGC Basın Özgürlüğü Ödülü” 1987 yılından bu yana basın özgürlüğünü savunan, bu uğurda çaba harcayan kişi ve kuruluşa ayrı ayrı veriliyor. Ödül verilecek kişi veya kuruluşun basın özgürlüğünü savunma yolunda bir yıl içinde yaptığı çalışmalar değerlendiriliyor.

2012 BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ ÖDÜLÜ’NÜ KAZANANLAR

2012 Basın Özgürlüğü Ödülü kişi dalında, basın özgürlüğü konusunda yaptığı çalışmaları, bu konudaki örgütlü mücadeleyi geliştirmeye yönelik katkıları, sürece ulusal ve uluslar arası mesleki destekleri katmayı başarabilmesi gibi nedenlerle gazeteci Ferai Tınç’a verildi.

Basın Özgürlüğü Ödülü Büyük Seçici Kurulu ayrıca sayıları 100’e yaklaşan tutuklu gazeteciler adına da 2012 Basın Özgürlüğü Ödülünün Bedri Adanır ve Zeynep Kuray arasında paylaştırılmasına karar verdi.

2012 Basın Özgürlüğü Ödülü’nün bu yıl kurum dalında gazeteciler ve yayıncılar üzerindeki baskıları sürekli dile getirmesi, düşünce ve ifade özgürlüğü üzerinde raporlar hazırlayarak kamuoyunu aydınlatması nedeniyle Türkiye Yayıncılar Birliği’ne verilmesi kararlaştırıldı.

2012 BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ ÖDÜLLERİ BÜYÜK SEÇİCİ KURULU ÜYELERİ

2012 Basın Özgürlüğü Ödülleri Büyük Seçici Kurulu’nda bu yıl Türkiye Barolar Birliği Adına Av.Teoman Ergül, Türkiye Gazeteciler Sendikası Adına Genel Eğitim Sekreteri Şehriban Kıraç, iletişim fakültelerinden Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölüm Başkanı Prof Dr Orhan Tekelioğlu, İletişim Araştırmaları Derneği’nden Prof Dr. Nurçay Türkoğlu, İletişim Mezunları Derneği adına Başkan Hüseyin Irmak, Önceki Başkanlardan Nail Güreli, ödül alanlardan Altan Öymen, Türkiye Yayıncılar Birliği’nden Başkan Metin Celal Zeynioğlu, yayın yönetmenlerinden Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ yer aldı. Büyük Seçici Kurulda TGC’yi Başkanvekili Turgay Olcayto ve Genel Sekreter Sibel Güneş temsil etti.

2011 YILINDA ÖDÜL KAZANANLAR

Ödülü 2011 yılında kişi dalında TGS Başkanı Ercan İpekçi ile Ahmet Şık almıştı. Kurum dalında ise ödül Gazetecilere Özgürlük Platformu’na verilmişti.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN