forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

AKŞAM GAZETESİNDE 6 YAZAR GÖNDERİLDİ

Aktif .

ismail_kucukkayaaGenel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya, Serdar Akinan, Nagehan Alçı, Burhan Ayeri, Ali Saydam, Turgay Şeren ve Barış Bardakçı'yla yollarını ayırdıklarını açıkladı. 

 

Ayrıca Güneş gazetesinde yazan Ahmet Çavuşoğlu'nun da yazılarına son verildiği belirtiliyor. 

Akşam gazetesi genel yayın yönetmeni İsmail Küçükkaya, kararın siyasi nedenlerle alınmadığını ve ekonomik dar boğaz nedeniyle radikal kararlar almak zorunda kaldığını açıkladı.

İŞTE KÜÇÜKKAYA'NIN TWITTER HESABINDAN YAPTIĞI AÇIKLAMALAR...

-  Bugun Aksam gazetesi yeni yapilanma cercevesinde bazi kose yazarlariyla yollarini ayirmak durumunda kaldi. Her biri cok degerli isimlerdir.
-  Artik beraber calisamayacagimiz icin uzuntu duydugum arkadaslarima sonsuz tesekkurler ederim. Katkilari icin minnettarim.
-  Tek bir muhabir veya editor arkadasim yapilanma kapsaminda isini kaybetmedi, kaybetmeyecektir.
- Butun derdim, Aksam Gazetesi'ni daha da guclendirerek, gelecege tasimaktir. Cok caba harcadik, yapilanarak guclenecegimize inancim tamdir.
- Ben, asik oldugum 'gazetecilik' icin yapabilecegim her turlu katkiyi yapmaya, bazi radikal kararlara almaya uzulerek de olsa mecburdum.
- Benim icin bugun oldugu gibi ozel haberlerle dolu gazete yapmak ve bugun oldugu gibi maaslari odeyebilmekten buyuk mutluluk yoktur.

GÖRSEL YÖNETMEN DE GÖNDERİLDİ 

Akşam'da yaşanan tenkisattan Görsel Yönetmen İlhami Davutoğlu da nasibini aldı. Davutoğlu ile gazetenin yolları ayrıldı... 


DKM ARŞİVİ