forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

YURTSAN ATAKAN HAYATINI KAYBETTİ...

Aktif .

ETİKETLER:Yurtsan Atakan

yurtsan-atakanTeknoloji basınının en önemli kalemlerinden Yurtsan Atakan bir süredir mücadele ettiği hastalığa yenik düşerek yaşamını yitirdi. Akşam yazarı Yurtsan Atakan henüz 49 yaşındaydı.

1963 yılında İstanbul’da doğan Yurtsan Atakan, İstanbul İngiliz Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.

Cumhuriyet Gazetesi’nde başladığı gazetecilik hayatını Güneş Yayınları, Bersay Yayıncılık, IDG Türkiye, Yeni Yüzyıl Gazetesi, Star Gazetesi ve Hürriyet Gazetesi’nde sürdüren Atakan, Adam Dergisi Yazı İşleri Müdürü, PC World Genel Yayın Yönetmeni, IDG Türkiye Genel Müdür Yardımcısı görevlerinde bulundu.

1994 yılında başladığı internet ve teknoloji yazılarını 1995 yılından itibaren Hürriyet Gazetesi’nde düzenli olarak yazmaya başladı. Hürriyet Kelebek’te uzun yıllar yazan Yurtsan Atakan son olarak Akşam Gazetesi’nde yazıyordu...

Türkiye Bilişim Vakfı Bilişim Medyası Ödülleri kapsamında çeşitli yıllarda En İyi Köşe Yazısı, En İyi İnternet Sitesi, En İyi Fotoğraf, Bilişime Verilen Katkı dallarında çeşitli ödüller almıştı. 

Atakan’ın cenazesi 31 Ağustos Cuma günü Levent Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Ulus Mezarlığı'na defnedilecektir.

DKM ARŞİVİ