forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

WSJ TÜRKİYE OFİSİNİ BÜYÜTÜYOR...

Aktif .

WSJDünyanın en etkili ekonomi gazetelerinden Wall Street Journal Türkiye'de atağa kalkıyor. Wall Street Journal gazetesinin internet sitesi wsj.com Türkiye'de büyüme kararı aldı. 
Bu çerçevede Türkiye ofisini güçlendirmek için harekete geçen gazete, kendi bünyesinde yer alan Dow Jones Haber Ajansı'nın Türkiye ofisinde çalışacak editör, muhabir, prodüktör ve çevirmen arıyor.

BAŞVURULAR 9 KASIM'DA SONA ERİYOR 

Deneyim gazeteciler aradıklarını ifade eden Dow Jones Haber Ajansı yetkilileri, Türkiye ekibinin Londra ve New York'taki meslektaşları ile yoğun bir mesaisi olacağını belirtiyor. Türkiye iş ve finans dünyasını yakından tanıyan gazeteciler, hem kurulacak Türkçe internet sitesi hem de www.wsj.com için içerik üretecek.
 
Üniversite mezunu ve tam zamanlı çalışacak personel arayan ajansın tecrübe şartı bulunmuyor. Personel alımı için kariyer.net ve yenibiris.com'a ilan veren Dow Jones Haber Ajansı başvuru süresinin 9 Kasım 2012 Cuma günü sona ereceğini vurguladı.
 
ABD'NİN EN ÇOK SATAN GAZETESİ
 
1889 yılında el yazısı ile yayınlanmaya başlayan gazete adını Wall Street sokaklarında satılmasından dolayı Wall Street Journal olarak aldı. Dünyanın en büyük borsasının yer aldığı sokakta satışına başlanan Wall Street Journal, bugün 2 milyonu aşan tirajı ile ABD'nin en çok satan gazetesi. İngilizce'nin yanı sıra Almanca, Fransızca, Japonca, Çince, Portekizce ve İspanyolca yayın yapan gazetenin yeni yıl ile birlikte Türkçe yayına başlaması bekleniyor.
 
MURDOCH 2007'DE ALMIŞTI
 
1889 yılında Dow Jones Grubu'nun kurucuları Charles Dow, Edward Jones ve Charles Bergstresser tarafından kurulan Wall Street Journal, 1902 yılında Charles Barron tarafından satın alındı. Barron'un akrabaları olan Bancrofts Ailesi 105 yıl boyunca gruba hakim oldu ve 2007 yılında Wall Street Journal'ı bünyesinde bulunduran Dow Jones Grubu'nu 5.6 milyar dolara medya imparatoru Rupert Murdoch'a satmıştı.
 

DKM ARŞİVİ