forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

AHMET ALTAN TARAF'TAN AYRILDI... TARAF KAPANIYOR MU?

Aktif .

ahmet altan 280Taraf'ın kuruluşundan beri yayın yönetmenliğini yapan Ahmet Altan gazeteden istifa etti. 

Uzun süredir maddi sıkıntılar nedeniyle maaşların zaman zaman ödenmediği gazetede, Altan’ın ayrılık kararı üzerine Yasemin Çongar da sabah saatlerinde “Ahmet Altan yoksa ben de çalışmam” diyerek istifasını sundu. 

Çok geçmeden Taraf Yayın Koordinatörü Markar Esayan'ın istifa haberi geldi.

Taraf'ın önemli yazarı Murat Belge de gazeteden ayrıldı. 

Böylece Taraf ekibininin yüzde 80'i görevi bırakma kararı almış oldu.

YENİ YAYIN YÖNETMENİ KİM OLACAK?

Son dönemde Ahmet Altan’la köşesi üzerinden tartışan Yıldıray Oğur’un genel yayın yönetmenliği koltuğuna en yakın isim olduğu iddia ediliyor. Oğur bu iddiayı Twitter'dan 'Taraf'a Genel Yayın Yönetmeni olduğum iddiaları külliyen yalandır' yazarak cevapladı. 

AHMET ALTAN: SON PARAMI ERDOĞAN'A VERDİM

Ahmet Altan 6 Aralık tarihinde yazmış olduğu yazıda, gazetede yaşanan mali krize ilişkin önemli ipuçları vermişti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a 15 bin TL tazminat ödemeye mahkum edilen Ahmet Altan, yazısında muhafazakar yazarlara seslenerek, "Ama Erdoğan'a 'baba' diyen muhafazakâr yazarlarımızı da uyarayım, bundan sonra 'babanızın' geliri için bana güvenmeyin, çünkü bu elimdeki son para. Söyleyin babanıza bir daha yargıçları vasıtasıyla benden para isterse, onu 'bakmakla yükümlü olduğum kişiler' listesinden sileceğim." şeklinde bir ifade kullanmıştı.

NEŞE DÜZEL'DEN İSTİFA AÇIKLAMASI..

Taraf'ın kurucu kadrosu içinde yer alan Neşe Düzel, gazeteden ayrılma gerekçesi olarak 'bütünlüğün bozulmasını' gösterdi.

Taraf gazetesinin kurucu kadrosu içinde yer alan ve "Pazartesi Konuşmaları" adı altında söyleşiler yapan Neşe Düzel, istifa kararı için "Bütünlük bozulduğu için ayrıldım. Gazetenin sahibi Başar Arslan gibi cesur bir medya patronu bir daha kolay çıkmaz" dedi.

Taraf Gazetesi Kurucu Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan, Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Yasemin Çongar ve gazetenin "Pazartesi Konuşmaları" köşesinde söyleşiler yapan Neşe Düzel, Taraf'tan istifa etti. T24'e konuşan Düzel, bu sabah (14 Aralık 2012) verdiğini söylediği istifasının nedeni olarak "Bütünlük bozuldu" açıklaması yaptı.

Taraf Gazetesi İmtiyaz Sahibi Başar Arslan hakkında "Onun gibi cesur bir medya patronu bir daha kolay kolay çıkmaz" diyen Neşe Düzel, Arslan için "Fedakarca tehlikeyi göze aldı" ifadesini kullandı. Düzel, "Arslan'ı korumak için mi istifa ettiniz" sorusuna "Alakası yok" diyerek karşı çıktı ve "Taraf kurulduğundan beri nelerle karşı karşıya geldi" dedi.

Taraf gazetesinin istifalardan sonra kapatılacağı yönündeki iddiaları da sorduğumuz Düzel, "Bu bir nöbet değişimidir. Biz istifa ettik, diye gazete okuyucuları gazeteyi bırakmaz" dedi.

DKM ARŞİVİ