forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Silivri'de Samanyolu Haber ekibine saldırı

Aktif .

shaberMHP Silivri İlçe Başkanlığı'nın önünde bekleyen Samanyolu Haber ekibinden muhabir Mustafa Kurtaran ve kameraman Ali İhsan Yıldırım, bir grubun saldırısına uğradı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Silivri'de tutuklu bulunan Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'u ziyareti öncesi, MHP Silivri İlçe Başkanlığı'nın önünde bekleyen Samanyolu Haber ekibinden muhabir Mustafa Kurtaran ve kameraman Ali İhsan Yıldırım, bir grubun saldırısına uğradı.

Saldırganlar, kameraman Ali İhsan Yıldırım'ı darp etti. Saldırı sonrası olay yerinde arbede yaşandı. 

TGF SALDIRIYI KINADI... 

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, Samanyolu Haber ekibine yapılan saldırıyı kınadı.

Sertel, "Görevi başındaki meslektaşlarımıza yönelik saldırıyı kınıyorum. Güvenlik güçleri gazetecilere yönelik saldırılara asla müsamaha etmemelidir. Halkın haber alma hakkı için çalışan gazetecilerin rahat çalışabilmesi için gerekli önlemleri almalıdırlar. Gazeteciler dayak yemek için değil, haber yapmak için var. Bunu bir kez daha hatırlatmayı görev biliyor, saldırganlarla ilgili gerekli yasal işlemlerin yapılması yönünde çağrıda bulunuyoruz. Saldırıya uğrayan gazeteci arkadaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN