forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Adnan Oktar'a Osman Gökçek ayarı...

Aktif .

adnanoktar-beyaztvAdnan Oktar'ın İslam'la ilgili sözlerinden rahatsız olan Beyaz Tv Genel Yayın Koordinatörü Osman Gökçek, canlı yayında ayar verdi.

Gökçek, İslami konularda yapılan tartışmalarda Türkiye’de kabul edilen kurumun Diyanet İşleri Başkanlığı olduğuna dikkat çekerek “Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınlarını bu konularda kendimize öncü ve doğru olarak kabul ediyoruz. İslamiyetin sadece doğru olarak kabul edileceği tek şey ise Kur’an-ı Kerim’dir.” dedi. 

Adnan Oktar’ın programın bir bölümünde  “Ben cahilim ve bazı konularda bilgisizim”dediğini hatırlatan Gökçek sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Cahil olduğumuz ve bilmediğimiz konularda -Allah muhafaza- yapmış olduğumuz yorumdan dolayı şirke gireriz ve bundan dolayı dinden bile çıkabiliriz. Bu akşam bizi izleyen bir çok izleyicimiz var. Bu izleyicilerimize bilgi sahibi olunmadığı konularda, bilgi vermenin çok sağlıklı olmadığını düşünüyorum.” 

PROGRAMI TADINDA BIRAKIN 

Osman Gökçek, bu açıklamalarından sonra “Bu süreçten sonra programı çok fazla uzatmayıp, tadında bitirip kesmek gerektiğini düşünüyorum” dedi. Programın moderatörü Latif Şimşek ise Osman Gökçek’in bu uyarısını dikkate alarak yayına son verdi. 

Adnan Hoca'dan 'Alemciyim' itirafı

Beyaz TV'nin gündüz kuşağı programlarında kadınların dekolte kıyafetle gözüktüğünü hatırlatan Oktar, kendisini tanımlarken "Alemciyim, neşeliyim ve kadınlardan hoşlanıyorum" dedi.

"Peygambere çekmişim"

Adnan Oktar'ın kadınlardan hoşlanma şekli üzerine gelen soruya kendisini Hazreti Muhammed'e benzeterek verdiği yanıt ise programın moderatörü tarafından tepkiyle karşılandı.

Kendisinin Seyyid olduğunu belirten Adnan Oktar'ın tepki çeken sözleri şöyle;

"Ben o yönden Resulullah'a çekmişim. Dedeme çekmişim. Peygamberimiz diyor ki bana üç şey sevdirildi. Birincisi namaz, ikincisi güzel kokular, üçüncüsü ise kadınlar.. "

 

DKM ARŞİVİ