forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Salih Tuna ve Ali Bayramoğlu arasında Hasan Cemal Polemiği

Aktif .

hasancemal-salihtunaHasan Cemal'in Milliyet'ten ayrılması gazetecileri birbirine düşürdü. Yeni Şafak'ın iki yazarı Ali Bayramoğlu ve Salih Tuna A Haber canlı yayınında tartıştı...

A Haber’de Özge Özsağman’ın sunduğu ‘Pazartesi Sendromu’na dün gece Ali Bayramoğlu’nun sözleri damga vurdu. Yazısı yayınlanmadığı için Milliyet gazetesinden ayrılan Hasan Cemal’in basında abide olduğunu belirten Bayramoğlu, “2013 Türkiyesi’nde Hasan Cemal gibi ismin yazı yazamıyor hale gelmesi tüm haberlerin önünde. Cemal, askerin Kürtlere dışkı yedirdiği haberini ilk yapan isimlerden biri… Ayrıca AK Parti’nin reform sürecini gözü kapalı destekleyen, 27 Nisan sabahı asker muhtıra verdiği gün TV’ye çıkıp haykıran önemli bir isim. Bu isim Türk basınında kendisini eleştirme geleneğini de temsil eden nadir adamlardan biri. Hasan Cemal ‘Siyasetçi siyasiliğini gazeteci gazeteciliğini yapsın’ dedi. Bundan dolayı siyasi ve patronaj baskısıyla aynı anda karşılaştı ve son yazısında geri adım atmadı. Başbakan’a kendi çizgilerini çizerek hitap ettiği için yazısı yayınlanmadı” diye konuştu.

 “BENİM SENİNLE BİR İŞİM YOK SALİH!”

Ali Bayramoğlu’nun sözlerine tepki gösteren Salih Tuna ise şöyle konuştu: “Yeni Şafak Gazetesi’nde hükümetin hoşa gitmeyeceği yazılar yayınladığında kimse müdahale etmedi. Yeni Şafak yandaş gazete oluyor müdahale edilmiyor, Milliyet özgür gazete oluyor müdahale ediyor. Gazeteciler kendilerini hesaba çeksinler. ‘Gazeteci gazeteciliğini, hükümet hükümetliğini yapar’ cümlesi benim yazımda da var. Çifte standart da yapmamak gerek. Hasan Cemal duayendir eyvallah. Mehmet Ali Tekin diye bir gazeteci var, Hasan Kılıç adında bir gazeteci var Umut Davası nedeniyle 28 Şubat’ın faturasını hala ödüyor. Mirzabeyoğlu 65 yaşında 60 kitabı var hala içerde. Tüm bunlara sahip çıkmak gerek. Global sansürün devamıdır. Mehmet Ali Tekin’in yazmanın dışında bir faaliyeti yok.” Bu sözler üzerine Ali Bayramoğlu, “Artılar eksileri, eksiler artıları götürmezler. Hatalar hatadır. Nuray Mert işinden oldu” dedi. Tuna ise “Nuray Mert gazetede yazsın’ diye yazan da benim” dedi. Bunun üzerine Bayramoğlu, “Benim seninle bir işim yok Salih… Hasan Cemal bir kaleyi ifade ediyordu. Şimdi o kalenin surları yıkıldı” dedi.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN