forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Ünal Tanık gözaltına alındı

Aktif .

ETİKETLER:Ünal Tanık

unal-tanikRotahaber Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık, Adana Basın savcısı Duran Yılmaz'ın oğlu ve dönemin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak hakkındaki iddiaları haberleştirdiği  gerekçesiyle Adana'da gözaltına alındı.

Dönemin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, İçişleri Bakanlığı tarafından 2010 yılında hakkındaki iddialar nedeniyle görevden alınmıştı. Durak kakkında ortaya atılan iddialardan biri de, Adana adliyesinde görevli basın savcısı Duran Yılmaz'ın oğlu Murat Yılmaz'ın belediyeden maaş aldığı iddiasıydı.

Söz konusu iddia 2010 yılında tüm televizyon, gazete ve internet siteleri tarafından haberleştirilmişti. Rotahaber de tüm medya kuruluşları gibi ajanslar tarafından da servis edilen bu habere sitesinden yer vermişti. Haberlerin ardından harekete geçen Basın savcısı Duran Yılmaz, oğluyla ilgili iddiaların yer aldığı haberin sitelerden kaldırılması için karar çıkarttı. Bu kararın ardından Rotahaber de söz konusu haberi siteden kaldırdı.

Ancak Adana Basın Savcısı buna rağmen tam 3 yıl sonra, haberin de yayından kaldırılmasına rağmen Rotahaber Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık hakkında yakalatma kararı çıkarttı.

Adana Valiliği'nin koordinatörlüğünde düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı'nın davetlisi olarak dün Adana'ya giden Ünal Tanık,  sabahın 5'inde kaldığı otelde uykusundan uyandırarak savcı tarafından gözaltına aldırıldı.

Tanık, sağlık kontrolünden geçirildi. Tanık'ın öğle saatlerinde ifadesi alınacak.

ROTAHABERDKM ARŞİVİ