forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Socar'dan Star açıklaması: Ortaklık için görüşüyoruz...

Aktif .

Star Gazetesi ve 24"ün satıldığı şeklindeki haberlere ilişkin her iki taraftan da açıklama geldi. 

Socar Türkiye'nin Başkanı Kenan Yavuz, Star Medya'nın satış süreci ile ilgili olarak The Wall Street Journal Türkiye'ye konuştu.

Görüşme sürecinin pozitif bir şekilde ilerlediğini dile getiren Yavuz Tamince ile ortak olacakları bir model üzerinde çalıştıklarını söyledi.

TAMİNCE: GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR... 

Star Medya Grubunun ortağı ve Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, Star Medya Grubu'nun satışı hakkında "Olumlu görüşmelerimiz devam ediyor" diye konuştu.

Anadolu Ajansı'na konuşan Tamince, "Olumlu görüşmelerimiz devam ediyor. Bitince her şeyiyle kamuoyuna açıklama yapacağız" dedi.

SOCAR: ORTAKLIK ÜZERİNDE KONUŞUYORUZ

Socar neden Türkiye'de medya alanına yatırım yapma kararı aldı?

Socar olarak global ölçekte yürüttüğümüz projelerimizi gerek Azerbeycan ve gerekse Türkiye'de medya yatırımı ile genişletmek arzusundayız. Bu kapsamda Bakü'de bir TV kanalı satın aldık. Türkiye'de ise pozitif bir trend içinde devam ediyor.

Satış süreci sonlandı mı? Tamince ile anlaştınız mı—

Süreç olumlu devam ediyor. Henüz tamamlanmadı. ama sona yaklaştık. Süreç tamamlandığında kamuoyunu bilgilendireceğiz.

Burada Star Medya'yı tamamen satın almanız mı gündemde yoksa ortaklık mı?

Star Medya'da Fettah Bey ile ortaklığımız olacağı bir model üzerinde çalışıyoruz.

Kimin büyük ortak olacağı konusu net mi?

Bu konda henüz net bir model oluşturmadık.

HÜRRİYET SATILDIĞINI İDDİA ETTİ

Bugün Hürriyet gazetesinin internet sitesinde Star Gazetesi ve 24"ün Socar"a satıldığı şeklinde bir haber yayınlandı. Ancak bu haber birinci elden doğrulanmamış oldu. Socar"ın açık

STAR MEDYA GRUBU HAKKINDA

Star Medya Grubu bünyesinde Star Gazetesini ve Kanal 24 Televizyonunu barındırıyor. Fettah Tamince 2009 yılından bu yana Star Medya Grubu'nun ortağı. Tamince'nin Star Medya Grubu'ndaki diğer ortağı ise eski milletvekili Tevhit Karakaya. Tamince, Star hisselerini 2009 yılında, Ethem Sancak'tan devralmıştı. Sancak, bu hisse devriyle medya patronluğuna veda etmişti.

Bu Star Gazetesi için ilk el değiştirme haberi değil. Uzanlar'dan TMSF'ye geçen Star Gazetesi 2006 yılında ihale ise 5 milyon 150 bin dolara Kıbrıslı işadamı Ali Özmen Safa'ya satılmıştı. Safa, ihalenin ardından teklifini yükseltmiş ve gazete için 8 milyon dolar ödemişti. Star Medya Grubu daha sonra gazetenin yanısıra Kanal 24'ü oluşturarak yayın hayatına soktu. Büyümesini Karamel TV ile de sürdürdü.

http://www.wsj.com.tr/ 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN