forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

TMSF Show TV'ye el koydu. İşte TMSF'den yapılan açıklama...

Aktif .

showtvTMSF Çukurova Grubu'ndan doğan alacaklarından dolayı Show TV  ve BMC'ye el koydu...

Çukurova Medya Grubu bünyesinde bulunan Show TV ve SKY 360 kanalları ile, aynı grubun BMC markasına Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konuldu.

TMSF'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

"TMSF Çukurova Grubu'ndan olan alacaklarının tahsili amacıyla Grup’a ait Show Tv ve BMC’nin yönetimini devir aldı.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Çukurova Grubu’ndan olan alacaklarının tahsilini teminen 5411 sayılı Bankacılık Kanunundan kaynaklanan yetkilerini kullanarak 16 Mayıs 2013 tarihinde aldığı kararla AKS Televizyon Reklamcılık ve Filmcilik San. Tic. Aş ve BMC San. ve Tic. Aş’ nin yönetimini devralmıştır.

Daha önce de çeşitli zamanlarda yönetim ve denetimi TMSF’ye devrolunan şirketler, Çukurova Grubu ile yapılan protokoller çerçevesinde Gruba iade edilmişti. Ancak gelinen aşamada, Çukurova Grubu, protokol kapsamında ödemekle yükümlü bulunduğu borcunu zamanında ödememiş ve Ekim 2012 tarihinden bugüne kadar Fon tarafından kendilerine verilen makul sürede de temerrüt halini ortadan kaldırıcı ödeme yapmamıştır.

Bu durumda, ileride telafisi mümkün olmayacak kamu zararına yol açılmaması için ilgili borçlu grup hakkında temerrüt hükümlerinin uygulanmasına ve ilgili şirketlerin yönetim ve denetiminin Fon’a devri zorunluluğu doğmuştur.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu kamu alacaklarını en kısa sürede ve en yüksek bedelle tahsil edebilmek amacıyla, hakim ortakların doğrudan veya dolaylı sahip oldukları varlıklarla ilgili inceleme ve araştırmalarına yoğun bir şekilde devam etmektedir.

TMSF kendisine kanunlarla verilen görev ve yetkiler çerçevesinde, kamu alacaklarının en yüksek değerle tahsili ve Fona devredilen bankaların kamuya maliyetinin asgari seviyelere indirilmesi prensibiyle çalışmalarını etkin ve kararlı bir şekilde sürdürecektir."

KARAMEHMET YETKİLİLERLE GÖRÜŞMEK İÇİN KANALDA!

Show TV'nin patronu Mehmet Emin Karamehmet ile Çukurova Holding'in yöneticilerinden Bülent Ergin, TMSF yetkilileri ile görüşmek için Show TV'nin binasına gitti. TMSF'nin binaya girmesiyle, her departmana polis girdi.  

SHOW TV SATIŞA ÇIKARTILACAK

Uzun bir süredir çalışanların borçlarını ödeyemeyen TMSF, Show TV'nin borçlarına karşılık kanala el koydu. Kanala yeni bir yönetim ataması beklenen TMSF daha önce yönetimini devraldığı kanallarda olduğu gibi bir süre sonra Show TV'yi de satışa çıkaracak.

Show TV'nin piyasaya olan borcunun toplam 350 milyon dolar civarında olduğu söyleniyor.  

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN