forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den 'Gezi Parkı' olayları değerlendirmesi

Aktif .

abdullah-gulCumhurbaşkanı Gül, Taksim Gezi Parkı olaylarla ilgili olarak , herkesin artık sakin olması gerektiğini belirterek; "İyi niyetli mesajlar da alınmıştır" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

İstanbul ve Ankara'da yaşanan olaylara değinen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye'de herkesin düşüncesinin, fikirlerinin ve inançalarının saygıdeğer olduğunu belirterek, bu saygı ve sevginin de karşılıklı olması gerektiğinin altını çizdi. "Demokrasi demek, sadece seçim demek değildir" diyen Cumhurbaşkanı Gül, seçim dışındaki farklı itirazların da farklı şekillerde dile getirilmesinin de doğal olduğuna vurgu yaptı.

Buna örnek olarak ise barışçıl gösterileri işaret eden Cumhurbaşkanı Gül, "Son günlerdeki gelişmeleri de bunların bir parçası olarak görüyorum. Ve samimi olarak söylüyorum ki iyi niyetli olarak verilen mesajların hepsinin alındığını da söylüyorum. Ve yeri geldiğinde gereğinin yapılacağını da söylüyorum" şeklinde konuştu.

İllegal örgütlerin de bu tür ortamlarda devreye girebildiğini ve bir çok yanlışa imza atabildiklerine gönderme yapan Cumhurbaşkanı Gül, "Herkes sağ duyulu olmalı, kurallara herkes uymalı ve itirazları görüşleri varsa bunlar barışçıl bir şekilde dile etirilmeli ve bunlar da getirildi. Bundan sonra hiç kimsenin kabul etmeyeceği, imajımızı zedeleyici davranışlar da kabul edilmemeli" dedi.

 

DKM ARŞİVİ