forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Anadolu Ajansı'ndan Zaman'a cevap...

Aktif .

ETİKETLER:Anadolu Ajansı

anadolu-ajansiEkrem Dumanlı Zaman Gazetesi'nin Anadolu Ajansı aboneliğinden çıktığını yazmış ve ajansı yönelik bazı eleştirilerde bulunmuştu. 

Anadolu Ajansı ise Dumanlı'nın suçlamalarına yaptığı yazılı bir açıklamayla cevap verdi. 

Anadolu Ajansı’ndan Abonelerine Duyuru 

Anadolu Ajansı’nın,  iki günden beri Zaman gazetesinde gerçekleri yansıtmayan haber ve yorumlara konu edilmesini üzüntü ile takip ediyoruz.

Medya çalışanlarının da çok yakından bildiği gibi Anadolu Ajansı, kuruluş felsefesi ve kanunların çizdiği sınırlar çerçevesinde, 93 yıldır Türkiye’nin sesini dünya duyurmaktadır.

Ülkemizin ve milletimizin içinden geçtiği kritik süreçte tüm enerjimizi ve birikimimizi bu doğrultuda sarf ederek haber, fotoğraf ve görüntü üretimimizi abonelerimizle paylaşmayı sürdürüyoruz.

Bütün çalışanlarımız tüm dünyaya Türkiye'de yaşanan olayları gerçek haliyle aktarıp, dezenformasyon çabalarına engel olmaya çalışmaktadır.

Zaman gazetesinin de böyle bir süreçte, yanlış bilgi ve çıkarımlarla Anadolu Ajansı’nı yıpratıcı yayınlar yaparak hem kamuoyunu hem de abonelerimizi etkilemeye çalışmasını anlamakta güçlük çekiyoruz.

Türkiye’nin ve dünyanın önemli gündem maddeleri dururken, üstelik de gazetenin ön sayfasından Anadolu Ajansı aleyhine yayın yapılmasının iyi niyetle bağdaşıp bağdaşmadığının takdirini kamuoyuna bırakıyoruz.

Bu arada Ajansımızdan aboneliğini iptal ettiğini belirten başka bir basın kuruluşu da bulunmamaktadır. 

Yanlış bilgilendirmelere karşı bu açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

 

Kamuoyuna saygı ile duyururuz.  

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN