forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Skytürk360'da konuğun eylemi Hacaloğlu'nun programını bitirdi

Aktif .

ETİKETLER:Hilmi Hacaloğlu

hilmi-hacalogluSkytürk360'da yayınlanan Şimdi Söz Sende programının konuklarından biri Skytürk'te yayınlanan 'Gündem ve Ekonomi' programının yayından kaldırılmasını protesto etti. 

Programın suncusu Hilmi Hacaloğlu, konuğunun yaptığına 'dost kazığı' diyerek artık programı yapmayacağını açıkladı. 

Medyaradar.com'un haberine göre, Galatasaray Üniversitesi öğretim üyesi Mehmet Karlı, Tasarruf Mevdutı Sigorta Fonu’nun (TMSF) Çukurova Grubu’na ait Show TV, Dijitürk, Lig TV, Akşam gazetesi ve SkyTürk360’a el koyduktan sonra T24 Genel Yayın Yönetmeni Doğan Akın ile Murat Sabuncu’nun SkyTurk360’ta sunduğu "Gündem ve Ekonomi" programının yayından kaldırılmasını aynı kanalın canlı yayınında protesto etti.

KORSAN BİR EYLEM YAPIYORSUNUZ

Hilmi Hacaloğlu’nun sunduğu Şimdi Söz Sende programına katılan Mehmet Karlı, "Sabuncu ve Akın sadece gazetecilik yapmak istedikleri için TMSF tarafından işlerinden atıldılar" dedi. Karlı, Hacaloğlu’nun "Korsan bir eylem yapıyorsunuz; reklama girelim" uyarısının ardından programı terk etmeye hazırlanırken TMSF’nin kanalın yönetimine atadığı Cengiz Özdemir’e seslenerek "Sayın Özdemir hayırlı olsun, Gezi’den selam olsun" dedi.

HACALOĞLU: SON PROGRAMIM

Karlı bu sözlerin ardından programı terk etti. Hilmi Hacaloğlu programa daha sonra Star yazarı Halime Kökçe, Akşam yazarı Tuğçe Tatari ve Rota Haber Genel Yayın Yönetmeni Ünal Tanık’la devam etti. 

Bu protestodan dolayı bir hayli üzgün olduğu gözlenen Hilmi Hacaloğlu programı kapatırken son kez program yaptığını açıkladı.

DOST KAZIĞI, UCUZ KAHRAMANLIK 

Protestonun ardından Hilmi Hacaloğlu twitterdaki hesabından şu açıklamayı yaptı:

Aldığım kararın TMSF'yle ilgisi yok. Artık @simdisozsizde 'yi yapmayacağım. Dost kazığına gelince, ucuz kahramanlar hayatımızda hep olacak

PROGRAMDA NELER YAŞANDI

"Şimdi Söz Sende" programının ilgili bölümünde Karlı ve Hacaloğlu arasında geçen konuşma şöyle:
 
Mehmet Karlı: Ben buraya gelmeden önce çok düşündüm, istemeyerek geldim. Çünkü devletin, TMSF’nin el koyduğu SkyTürk’te son bir hafta içinde neler oldu? Önce, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantılarını vermeyin" emri geldi. 
 
Hilmi Hacaloğlu:
 O haber yalanlandı .
 
Karlı: Yalanlayan, TMSF’nin atadığı komiser Cengiz Özdemir’di. Ardından, Murat Sabuncu ve Doğan Akın sadece gazetecilik yapmak istedikleri için TMSF tarafından işlerinden atıldılar. Neden atıldılar, çünkü gazetecilik yapmak istiyorlardı.
 
Hacaloğlu: İzah etmek gerekiyor. Bugün Murat Sabuncu ile  konuştum ve 10 gün izne ayrılacağını söyledi.
 
Karlı: Ama neden program yapamadıkları çok açık. Eğer programlarını yapabilselerdi, Gezi eylemlerinin ABD tarafından organize edilmediğini söyleyeceklerdi, Wall Street’te 17 kişinin ölmediğini söyleyeceklerdi. Bu insanların görevlerinden alınmasının nedeni bu: Gerçeklerin saklanması. 
 
Hacaloğlu: Korsan bir eylem yapıyorsunuz. 
 
Karlı: Sizlerin hiçbirinizin haberi olmadan bunu yapıyorum. SkyTürk ve Show TV emekçilerinden özür dilerim, ama ben bu konuşmayı yapmak için buraya geldim.
 
Hacaloğlu: Reklama girelim. 
 
Karlı: Gezi ruhu budur. 
 
(Rejinin reklama girmemesi üzerine Karlı’nın sesi duyuldu)  
 
Karlı: Sayın Özdemir hayırlı olsun, Gezi’den selam olsun.
 
Hacaloğlu: Programı terk ediyorsun galiba... 
 
Karlı: Terk ediyorum. Diren Doğan Akın, diren Sabuncu... . 

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN