forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Doğuş, Serdar Erener'le bütün ilişkiyi kesti...

Aktif .

takvim-serdarerenerTakvim Gazetesi, manşetten verdiği haberde Gezi olayları sırasında NTV önünde yapılan protestolarda reklamcı Serdar Erener'in de katıldığı ve bunun üzerine Doğuş Grubu'nun Erener'le ilişkisini kestiğini iddia etti.

SERTAB VE NİL DE ETKİLENDİ

Doğuş Grubu'nun Serdar Erener'le ilişkiyi kesmesiyle birlikte Nil Karaibrahimgil ve Sertab Erener de bu durumdan etkilendi. Serdar Erener, hemen her reklam filminde karısı Nil Karaibrahimgil'in ya da ablası Sertab Erener'in yüzünü veya sesini kullanıyordu.

Takvim Gazetesi'nde yayınlanan Mevlüt Yüksel imzalı haber şöyle;

NTV ÖNÜNDE EYLEME KATILDI

Doğuş Holding'in bütün reklam, pazarlama ve marka işlerini üstlenen Serdar Erener'in, Gezi Parkı gösterileri yapanlar ile NTV'nin önüne gelerek eylem yaptı.

ŞAHENK FOTOĞRAFLARI GÖRDÜ

Erener'in Doğuş Holding'in bütün reklam, marka ve pazarlama işlerini yaptığı halde, Gezi Parkı göstericileri ile NTV önünde protesto yapmasının fotoğraf ve görüntüler ile belgelendiği ve Ferit Şahenk'in önüne konulduğu öğrenildi.

TEBDİLİ KIYAFET EYLEMCİ

Serdar Erener'in göstericilerin arasında şapka ve gözlük takıp tebdili kıyafetli olarak protestolara katılması, Ferit Şahenk'i çok kızdırdı. Şahenk'in, bu fotoğrafları görünce sinirlendiği ve "Hem bizden para kazanıyor, hem bize karşı gösteri yapıyor" diyerek tepki gösterdiği ifade edildi.

SÖZLEŞMELER İPTAL

Daha sonra Şahenk'in yöneticilerine talimat vererek, Doğuş Holding'in reklam işlerini yapan Erener'in sahibi olduğu Alametifarika adlı reklam ajansı ile ilişkilerinin kesilmesini istediği belirtildi. Bunun üzerine ajansın bütün sözleşmeleri iptal edildi.

RANDEVU İSTEDİ, ALAMADI

Öte yandan Gezi Parkı gösterilericileri ile birlikte hareket ettiği ve yiyecek, içecek başta olmak üzere çeşitli şekillerde yardımda bulunduğu öne sürülen Serdar Erener'in, işadamı Şahenk'ten randevu istediği, ancak kendisine randevu verilmediği de öğrenildi.

İLK TEPKİ THY'DEN

Gezi Parkı gösterilerine katılan ve destekleyen Serdar Erener'in sahibi olduğu Alametifarika adlı reklam ajansı ile ilk ilişkisini kesen kurum Türk Hava Yolları olmuştu. THY Yönetim Kurulu, aldığı karar ile reklam ajansı olan Alametifarika ile ilişiklerini kestiklerini açıklamıştı.

DKM ARŞİVİ