forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Akşam ve SkyTürk360 satıldı: İşte yeni sahipleri...

Aktif .

aksam-skyturkAkşam Gazetesive SKY 360 kanalını Kolin-Limak-Cengiz ortaklığı satın aldı.

MEDYAYA GİRMEK İSTİYORDUK

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, hürriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, Limak olarak zaten uzun süredir medyaya girmek istediklerini, Mehmet Cengiz'den kendilerine böyle bir teklif gelince olumlu yaklaştıklarını anlattı. Özdemir, tek başına gazetenin ya da bir haber kanalının çok bir şey ifade etmediğini ancak bir gazete bir haber kanalı olunca daha anlamlı olacağını düşünerek, Akşam, Sky ve yine Türkiye'nin en değerli radyolarından olan Alem FM ile Alem Dergisi'ni almakta tereddüt etmediklerini söyledi. 

BÜYÜK ORTAKLIK

Akşam Gazetesi ve SKY360 TV'yi alarak medya sektörüne giren Kolin-Limak-Cengiz ortaklığı, inşaat sektörüyle başladıkları yollarına enerji alanında aldıkları dört dağıtım şirketiyle büyüyerek devam ettiler. Ortaklık son olarak 3. havalimanı ihalesini 22 milyar Euro ile kazandı. Kolin-Limak-Cengiz ortaklığının birlikte yaptığı işlerin toplam değeri 47 milyar dolar.

TMSF 2 AY ÖNCE EL KOYMUŞTU

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Çukurova Grubu'nun kamuya olan borçlarından dolayı grubun medya şirketlerine Mayıs ayında el koymuştu. Bu kapsamdaAkşamGazetesiveSky360televizyonu da 24 Mayıs'ta TMSF yönetimine geçmişti.

DKM ARŞİVİ