forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

İşte Sabah'ın yeni okur temsilcisi ve ilk yazısı...

Aktif .

sabah-okurtemsilcisiYavuz Baydar'ın gönderilmesiyle boşalan Sabah gazetesi Okur Temsilciliğine 2 yıldır Sabah'ta editörlük yapan İbrahim Altay getirildi. 

İbrahim Altay'ın ilk yazısı bugün yayınlandı. .

Peki Sabah'ın yeni Okur Temsilcisi İbrahim Altay kimdir?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunu.

Mezun olduktan sonra bir ekiple birlikte TRT için belgeseller hazırladı. TRT İnt.'de yayınlanan Memleketten Haber Var programına danışmanlık yaptı. Çeşitli edebiyat ve sanat dergilerinde yazdı.

2008-2010 yılları arasında ABD'de bulundu, UCLA'de 'Media Development' alanında araştırmalar yaptı. Medya etiği konusunda çalıştı.

Los Angeles'ta yaşadığı dönemde Welshman'ın 'underclass' tanımı üzerinde yaptığı bir alan araştırması nedeniyle 25 gün boyunca 'homeless' gibi yaşayarak evsizler üzerinde gözlemler yaptı. Evsizlerle birlikte sokakta geçirdiği günlere dair anılarını hikayeleştirerek Evsiz (Turkuvaz Kitap) adlı kitabında anlattı.

2010 yılından beri SABAH gazetesinde editör olarak çalışıyor. Sosyal ve kültürel konularda yoğunlaştı, kitap eleştirileri yazdı. İlk ve Orta Öğrenimdeki Akran Zorbalığı sorununa dikkat çeken bir yazı dizisi-kampanya başlattı.

A Haber'de yayınlanan İnsan Atlası programını hazırladı ve sundu. Altay bir süredir yine A Haber'de Uzun Hikaye adlı bir program yapıyordu.

Okur Temsilcisi'nin ilk yazısı için tıklayın...

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN