forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Cem Uzan Aydın Doğan'a meydan okudu!

Aktif .

aydindogan-cemuzanCem Uzan Taraf yayınlanan iddialarını yalanlayan Aydın Doğan'a meydan okudu: Yüreğin yetiyorsa, kendi TV'lerinin birinde canlı yayında, karşı karşıya tartışalım.

İşte Cem Uzan'ın sosyal medya aracılığıyla Aydın Doğan'a yaptığı çağrı... 

Aydın Doğan'a "Yüreğin yetiyorsa, kendi TV'lerinin birinde canlı yayında, karşı karşıya tartışalım".

Taraf Gazetesinde yayınlanan röportajıma 10 Ekimde "güya" verdiğin cevapta Poaş, 38 milyon Usd talebin ve kayıt konusunda söylediklerin her zamanki gibi yalan. Ben röportajımda dogruları ve hakikatları anlattım.

Şimdi, TV'de karşıma çık tartışalım: Özellikle Ahmet Ertürk'le ve Mecit Ceylan'la olan ilişkini, Nedim Şenerin Yalanlarını, 28 Şubattaki rolünü, T.C. Başbakanını pijama ile karşılayışını Doğan otomotivi , İş Bankasının Dış Bankı sana peşkeş çekişini, İş Doğan-Poaş birleşmesini ve bu yüzden mahkum olanları, Nebil İlseven'i, Senin ve adamlarının Motorola ile ilişkilerini, ÇEAŞ VE KEPEZ'e el konulmasında senin ve Fatih Altaylı'nın rolünü, Akaryakıt kaçakçılığını, Kağıt kaçakçılığını ve her konuyu, hepsini tartışalım. ÇIK KARŞIMA!

AYDIN DOĞAN'IN AÇIKLAMASI

Aydın Doğan, Cem Uzan'ın kendisiyle ilgili sözlerinden dolayı Taraf'a gönderdiği açıklamada "Petrol Ofisi ihalesinin 'olabilecek en şeffaf şekilde televizyondan canlı yayımlanarak' gerçekleştirildiğini hatırlatarak, Uzan'ın sözlerini "ahlaksızca bir iftira" olarak değerlendirdi. Uzan, söyleşide, Doğan Medya yayın organlarında hakkında yayımlanan olumsuz haberlerin kaldırılması için Aydın Doğan'ın kendisinden 38 milyon dolar istediğini ileri sürmüştü. Doğan, yanıtında "Olayın gerçek yüzü şudur" diyerek Uzan'ın Bodrum'daki görüşmelerini kayıt altına aldığını söyledi. "Uzan'ın montajlanmış kaset kayıtlarıyla kendisine şantaj yaptığını" söyleyen Doğan, "Bu kaset nedeniyle Uzanlar aleyhine hem ceza, hem de tazminat davası açtım. Tazminat davsını kazandım, ancak Uzanlar aleyhine Kadıköy İkinci Asliye Ceza Mahkemesi’nde açtığım kamu davası yurtdışında olduklarından tebligat yapılamadığı için zaman aşımına uğradı" ifadesini kullandı. 

Cem Uzan ne demişti? 

Cem Uzan, 8 Ekim'de Taraf'ta yayımlanan söyleşisinde, Aydın Doğan'ın kendisinden rüşvet istediğini ve konuşmalarının kaydedildiğini şu sözlerle anlatmıştı: 

"Bodrum'da görüştüm. Aydın Doğan 40 gün benim aileme saldırdı. 40 gün sesimi çıkarmadım, 41. gün randevu alıp gittim. Bodrum'da evinde birebir görüştüm. "Verirsin 38 milyon dolar. Yayınları keseriz," dedi. Görüşme 2001 yılının Ağustos ayında gerçekleşti. Bu görüşme onun yanında çalışan birisi tarafından kaydedilmiş. Kendi konuşmalarını da kaydediyor. Oradan birisi bana gönderdi. Benim ofisimde vardı. Ofisler basıldığında savcılığın eline geçti. Savcılık bantla ilgili olarak ifadeye çağırdı. Ertuğrul öztürk ile birlikte ifadeye gittiler."

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN