forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Çocuk ve Medya Kongresi yapılıyor...

Aktif .

medyavecocukÇocuk ve medya ilişkisinde medyanın olumlu ve olumsuz etkilerinin irdelenerek, çözüm yollarının aranacağı 1. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi başladı.  

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın himayelerinde Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), Çocuk Vakfı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen kongrenin açılışına, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da katıldı.

Çocuk ve medya ilişkisinde medyanın olumlu ve olumsuz etkilerinin irdeleneceği, çözüm yollarının aranacağı kongreye, 116 çocuk ve 395 yetişkin delege katılıyor.

Medyanın çocuklar için demokratikleşmesi sürecini harekete geçirmenin hedeflendiği kongre ile medyanın zararları karşısında yasaklamayı değil, sınırlar kavramından hareketle medya okuryazarlığı kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması öngörülüyor.

Kongrede, RTÜK'ün hazırladığı "Türkiye'de Çocukların Medya Kullanma Alışkanlığı Araştırması"nın sonuçları ilk kez RTÜK Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun tarafından açıklanacak.

Kongrede ayrıca TÜİK'in "Çocuklarda Bilişim Teknolojileri Kullanımı ve Medya Araştırması"nın yanı sıra ikisi TRT Çocuk tarafından gerçekleştirilen çocuk ve medya ilişkisine yönelik 4 önemli araştırma daha yine kamuoyu ile paylaşılacak.

ATÖLYE ÇALIŞMALARI VE SERGİ

Kongre kapsamında bugün 17.10-18.00 saatleri arasında 2 ayrı Çocuk ve Medya Karikatür Atölyesi düzenlenecek. Çalışmaya, Aziz Yavuzdoğan, İbrahim Tapa, Mükremin Seçim, Necdet Yılmaz, Osman Turhan, Raşit Yakalı ve Yurdagün Göker katılacak.

 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN