forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Star'la Sözcü arasında 'Reklam' kavgası...

Aktif .

sozcu-starSözcü Gazetesi manşetten Star Gazetesi'nin aldığı reklamları gündeme taşıdı. Star Gazetesi ise Sözcü'nün yayınladığı rakamları yalanladı. 

SÖZCÜ GAZETESİ'NİN HABERİ

sozcu-star

 

STAR GAZETESİ'NDEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE... 

Sözcü gazetesi, tamamen yalan, çarpıtma ve iftira üzerine kurulu rakamlarla STAR gazetesine saldırdı. Gazetelerin aldığı ilan rakamlarını çarpıtan Sözcü, STAR gazetesinin hak ettiğinden fazlasını aldığını iddia eden bir manşet yayınladı.

Haber tamamen yalandır. Gerçek bu değildir, Sözcü'nün haberi tamamen çarpıtılmış bilgilere dayanmaktadır. STAR gazetesi bu kampanyaya karşı hukuki yollara başvuracaktır.


Gerçek şudur...

"İLAN GELİRLERİ LİSTESİ"NDE ESKİ KARTEL DÜZENİ DEVAM EDİYOR

Sözcü"nün haberine dayanak olan sütün santim esaslı liste çarpıtma ve yalandır, reklam gerçeğini ifade etmemektedir. Haberde ayrıca yüzlerce reklamverenin bulunduğu bir sistemde birkaç marka öne çıkartılarak ikinci bir çarpıtma yapılmıştır.

Gazetelerin aldıkları ilanların ölçümü yayınlanan sütün santimlerle değil, bu ilanların ücretinden oluşan gelirlere belirlenir.

Gerçek ilan sıralamasının belirleyen bu listedir ve orada rakamlar eski reklam düzeninin sürdüğünü göstermektedir. Bu listeye göre STAR hala, tirajının ve etkinliğinin hak ettiği sıranın altındadır. SÖZCÜ'nün sözcülüğünü yaptığı, hak etmeyenin en çok geliri elde ettiği geleneksel reklam düzeni ne yazık ki hala güçlü bir şekilde ayaktadır.
Reklam gelirlerine ilişkin şok edici gerçekler yarın STAR Gazetesi"nde yayınlanacak...

Amaç reklamvereni tehdit etmek

Geleneksel reklam kartelinin sözcülüğünü soyunan gazetenin amacı STAR gazetesinin ticari itibarını sarsmaktır. Reklamveren üzerinde kendi lehinde ve gazetemiz aleyhinde tehdit ve baskı oluşturmaktır. On yıllardır bildikleri ve uyguladıkları tek yöntem budur ve ne yazık ki şimdiye kadar bundan sonuç da aldılar. Yalancının, tehditçinin, şantajcının bundan sonra amacına ulaşıp ulaşamayacağını hep birlikte göreceğiz.

Eski düzenin hegemonyası sürüyor

Medya dünyasındaki adaletsiz ilan ve reklam dağıtım düzeni devam etmektedir ve aralarından STAR'ın da bulunduğu yeni medya markaları bu düzenin mağduru olmaya devam etmektedir. 2013 Türkiye'sinde hala pastanın büyük kısmı eski düzenin markaları tarafından paylaşılmakta ve bu çarpık düzene isyan eden kurumlar ise mafyoz usullerle hedefe konulmaktadır.

Sözcü"nün ecele faydası yok, Bu düzen değişecek

Kartel düzeninin sözcülerine, eski medya düzeninin tetikçilerine ve karanlık dönemin bekçilerine rağmen bu düzen değişecektir. İlan ve reklam dağılımında sadece bizim değil bütün gazete ve televizyonların hak ettiğini alacağı, daha fazlasına göz koymayacağı ve elbette daha azına razı olmayacağı düzen kurulacaktır. Tehdit ve şantajla reklam alma dönemi bitecektir.

Korkunun ecele faydası yoktur... Yalanın, iftiranın ve eski kartelin sözcülerine rağmen bu düzen mutlaka değişecektir.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN