forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Yeni Şafak o ses kaydını yayınladı...

Aktif .

yenisafak-manset
Rüşvet operasyonu kapsamında tutuklanan Reza Zarrab'ın savcılıkta verdiği ifadede adı geçen Yeni Şafak Gazetesi ses kaydını yayınlayarak hakkındaki iddialara cevap verdi. 

Operasyonun bir numaralı sanığı Zarrab'ın savcılıkta verdiği ifade başta Hürriyet gazetesinin internet sitesi olmak üzere çok sayıda sitede yayınlandı. İfadesinde Zarrab Yeni Şafak'tan bir gazetecinin kendisinden 1 milyon dolar rüşvet istediğini iddia ediyor. 

İddia üzerine gözlerin çevrildiği Yeni Şafak'tan 'Ses Kayıtlı' cevap geldi.  Gazete telefon görüşmesinin ses kaydını yayınladı.

SES KAYDINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Yeni Şafak Gazetesi'nin yaptığı açıklama:

17 Aralık'taki operasyonda gözaltına alınıp daha sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan işadamı Reza Zerrab'ın Yeni Şafak Gazetesine yönelik olduğu iddia edilen sözleri bazı medya organlarında yer almıştır.

Ekonomi Şefimiz Yakup Kocaman, 11 Ekim 2013 günü saat 17.27'de adı kayıtlı '0555 413 .. ..' numaralı telefon aracılığıyla Reza Zerrab ile 13 Ekim günü gazetemizde yayınlanan haber üzerine bir görüşme yapmıştır. Kocaman, bu görüşmeyi kendi sesini kaydedecek şekilde ses kayıt cihazına kaydetmiştir. Zerrab ise rüşvet istendiği iddiasını, polis tarafından el konulan telefonunda ses kaydı olarak bulunduğunu savcılık ifadesinde beyan etmiştir. Yeni Şafak, elindeki ses kaydını ilgili makamlara, kaydın yapıldığı cihazla birlikte teslim etmeye hazırdır.

Rüşvet iddiasına konu olan haber ise 13 Ekim 2013 günü, 'Türkleaks' başlığı ile manşet haber olarak yayınlanmıştır.

YAKUP KOCAMAN'IN AÇIKLAMASI

Yeni Şafak Ekonomi Şefi Yakup Kocaman, Reza Zerrab ile yaptığı görüşme ve çeşitli medya organlarında yayınlanan iddialarla ilgili aşağıdaki açıklamayı yaptı:

'13 Ekim Pazar günü Yeni Şafak gazetesinin manşetinde 'Turkleaks' başlığıyla yayınlanan haberimin araştırma süreci kapsamında, Reza Zerrab ile 11 Ekim Cuma günü saat 17.27'de, ses kaydında dinleyeceğiniz şekilde 4 dakikalık bir telefon görüşmesi yaptım. Sayın Reza Zerrab ile hayatımda hiç karşılaşmadım, yüz yüze görüşmedim. Reza Zerrab ile üçüncü şahıslar aracılığıyla da hiçbir irtibatım olmadı. Dinleyeceğiniz ses kaydında yer alan görüşme dışında başka bir telefon görüşmesi de yapmadım. Şahsımı hedef alan iddiada bulunanlar ve maksatlı yayınlarla ilgili hukuki haklarımın saklı olduğunu beyan ederim.'

Asılsız iddialarla Yeni Şafak'ın hedef alındığı haberi yayınlayan, tüm yayın organları ile bu haberler üzerinden sosyal medya mecralarında kurumumuzu karalayan yorumlar için hukuki tüm işlemlerin de başlatıldığını kamuoyuna bildiririz. Saygılarımızla.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN