forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

İçimden geleni yazdım...

Aktif .

huseyin-gulerciZaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Twitter hesabından çarpıcı açıklamalar yaptı.

Gülen Cemaat'in etkin isimlerinden Hüseyin Gülerce, Twitter hesabından yaptığı açıklamada adliye önünde bildiri okuyan Savcı Muammer Akkaş için 'militan' benzetmesi yaptı. 

Erdoğan'ın içeriden ve dışarıdan yıpratılmasını hazmedemediğini kaydeden Gülerce sözlerini Yeni Şafak'a değerlendirerek 'Başbakanımızı dinledim içimden gelenleri yazdım' diye konuştu.

'Bu davranış militanlıktır'

 Sayın Başbakanımızın Sakarya'daki konuşmasını dinleyip içimden gelenleri olduğu gibi yazdım'

Siyasete müdahale için kurgulanan 17 Aralık Operasyonu'nun ikinci dalgası engellendiği için dün bildiri yayınlayan Savcı Muammer Akkaş'ın militanlık yaptığını kaydeden Gülerce,"Yargıdaki direncin hukuk ve adalet adına yapıldığına inanmıyorum. Savcılar ellerinde kağıtla inip bildiri okuyorsa bu davranış militanlıktır" diye konuştu.

'Benim Başbakanımı yabacılar gönderemez'

Yargı cuntasının siyasete müdahale girişimlerini de değerlendiren Gülerce, Başbakan Erdoğan'a yapılanları hazmedemediğini belirterek, 'Benim ülkemin Başbakan'ını yabancılar gönderemez' dedi.

Gülerce şunları söyledi: 'Başbakan Erdoğan hakkında içeriden dışarıdan tertip yapılmasını bir millet evladı olarak hazmademiyorum, kabullenmiyorum. Başbakan, gidecekse ya AK Parti kongresinde delegenin iradesiyle gider... Ya da sandıkta seçmen iradesiyle gider. Benim ülkemin Başbakan'ını yabancılar gönderemez. Demokrasi adına, insaf adına, vicdan adına tertiplere, provokasyonlara fırsat vermemeliyiz

'Başbakanımızı dinleyip içimden geleni yazdım'

Hüseyin Gülerce, gündeme bomba gibi düşen sözlerini Yeni Şafak'a değerlendirdi. Başbakan Erdoğan'ın Sakarya'daki konuşmasını izlediğini kaydeden Gülerce, 'Sayın Başbakanımızı dinledim ve içimden gelenleri olduğu gibi yazdım' diye konuştu.

 

DKM ARŞİVİ