forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Erem Şentürk: Gezi Olaylarında Başbakan özür dileseydi Türkiye yanardı...

Aktif .

objektif-eremObjektif canlı yayınında Yönetmen Erem Şentürk, Gezi olaylarıyla ilgili "Başbakan özür dileseydi Türkiye yanardı" dedi... 

Beyaz TV'de yayınlanan programda 17 Aralık'ta başlayan rüşvet ve yolsuzluk operasyonuyla Gezi süreci tartışıldı.

Programın diğer konukları, Gezi olaylarında aktivist olarak rol alan belgesel yönetmeni Ayşe Acar ve Sabit Fikir yazarı Selçuk Uygur ile Yeni Şafak Gazetesi yazarı Cem Küçük'tü.

"BAŞBAKAN ÖZÜR DİLESEYDİ TÜRKİYE YANARDI"

Programda Başbakan Erdoğan'ın polis şiddetinden dolayı özür dilemesi gerektiğini savunan konuklara Erem Şentürk tepki gösterdi.

Şentürk "Bazı AK Partililerin de Gezicilerin de ağzında sakız ettikleri bir laf vardı: Başbakan bir özür dilese herşey hallolur" diye.. Allah dik duran o Başbakan'dan razı olsun.. Eğer Başbakan azıcık özür dileseydi bu ülke Brezilya gibi yanıyordu.." derken, Selçuk Uygur daCumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamalarını örnek vererek "Cumhurbaşkanı Gül, 3 Haziran'da 'Mesaj alınmıştır' dediğinde insanlara bir rahatlama geldi" dedi.

"SOKAKTAKİ İNSANLARI DOMİNE EDEN GÜÇLER VARDI"

Erem Şentürk de "Başbakan Erdoğan Kuzey Afrika'dan dönüşünde yaptığı konuşmayla ülkeyi kurtardı.. Sokakta duran insanları domine eden güçler ve örgütler vardı." diyerek olayların istismar edildiğini savundu.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN