forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Ahmet Tezcan 'O Sahneye' tepki gösterdi ve STV'deki senaryo yazarlığını bıraktı

Aktif .

ahmet-tezcan-560Samanyolu TV'de yayınlanan 'Hıyanet Sarmalı' isimli dizinin senaryosunu yazan Ahmet Tezcan, aynı kanalda yayınlanan Şefkat Tepe isimli dizide Peygamber efendimizle ilgili sahneye tepki göstererek dizinin senarisliğini bıraktı. 

Tezcan Twitter hesabından aldığı kararı takipçilerine duyurdu... Tezcan "Seyrettim ve kanım dondu. Allah'ın Resulü'nin oyuncak edenlere yazıklar olsun..." diye yazdı... 

  1. Aldığım karar nedeniyle hakaret ve bühtan eden / edecek herkese hakkımı helal ederek "Allah halimizi güzelleştirsin" diyorum.

  2.  

    Hıyanet Sarmalı dizisinin senaristliğini bıraktığımı az önce yapımcılara bildirdim.

  3.  

    Seyrettim ve kanım dondu. Allah'ın Resulü'nin oyuncak edenlere yazıklar olsun...

TEKPİ ÇEKEN SAHNE 

Dizide, Sungurlar ekibinin başındaki isim olan Serdar üsteğmen "Sungurlar timi acmize fakrimize mukabil Allah rasulü birazdan aramıza teşrif edecek. Kemali edeble efedimizi bekliyoruz. Ve birlikte salavati şerif getiriyoruz." diyor.

Hz. Muhammed için sıraya geçen tim, hep bir ağızdan salavat getiriyor. Kordon Celil, "Ya Rasulalllah vatanımıza hoş geldiniz" diyor. Şahin komutan da yere diz çöküyor. Gökyüzünde beliren ışık halesi kasaya geliyor ve askerlerin yanından geçiyor. 

Daha sonra ışık halesinin bulunduğu kamyonet hareket etmeye başlıyor. Sungur timi peşlerinden koşuyor. Bir süre sonra araç duruyor. Serdar üsteğmen aracın altında yaralı olarak çıkıyor.

Yayılan ışık, komutanın kafasındaki yaraya giriyor ve iyileştiriyor. Ardından Serdar üsteğmen rüyasından uyanıyor.

DKM ARŞİVİ