forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Nuh Albayrak Türkiye Gazetesi'ne veda etti...

Aktif .

ETİKETLER:Nuh Albayrak

nuhalbayrak33 yıldır Türkiye Gazetesi'nde çalışan ve son olarak Genel Yayın Yönetmenliği koltuğunda oturan Nuh Albayrak gazeteye veda etti. 

NUH ALBAYRAK'IN VEDA YAZISI... 

Ayrılsak da beraberiz...

Değerli okuyucularımız,       
1981 yılında Teknik Servis'te Pikajör çırağı olarak başlayan Türkiye gazetesindeki yolculuğum bugün itibariyle sona erdi.
33 yıl boyunca, gazetenin bütün birimlerinde, merdivenleri ağır ağır çıkarak devam eden bu yolculuğun son yedi yılı ise basamakların en yükseği gibi görünen aslında sorumlulukların en yükseğinde; gazetenin kaptan köşkünde geçti.
Teamüllerimize ve benim ölçülerime göre uzun bir süre...
Zira bendeniz, üst düzey yöneticilerin en fazla 5 yıl sonunda yenilenmesi gerektiğini düşünen ve bu düşüncemi de 5. yılın sonunda sayın Yönetim Kurulu Başkanımıza ileten biriyim.
Ama İhlas geleneğinde görev talep etmek de, affını teklif etmek de edebe uymadığından “yenilenme” bugüne kadar gecikti...
Ne mutlu ki, göreve başlarken, benim için değerini izah etmemin mümkün olmadığı merhum Enver Ağabey tarafından tevdi edilen “İhlas Gazetecilik A.Ş.'nin kurumsallaştırılması” ve Mücahid Bey tarafından tevdi edilen “Türkiye'nin okunan ve etkili bir gazete hâline dönüştürülmesi” hedeflerinin her ikisine de, yine onların destekleriyle ulaştığımızı düşünüyorum.
Bu düşünceyle de nöbeti gönül huzuru içinde teslim ediyorum.

DKM ARŞİVİ