forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Bizim Medya Gazetesi yayın hayatına başladı...

Aktif .

bizimmedyagazetesiMedya İhtisas Gazetecileri Federasyonu (MİGFED) tarafından 'Medyaya Özel Gazete' sloganıyla tanıtımı yapılan 'Bizim Medya Gazetesi'nin ilk sayısı yayınlandı. 

Medya sektörüne yönelik mevcut tek gazete olma özelliğini taşıyan “Bizim Medya Gazetesi”nin her ay 10 bin tirajlı olarak okuyucuya ulaşacağını söyleyen MİGFED Genel Başkanı Kenan Macit “Türk basınının sivil toplum örgütlerini tek bir çatı altında toplamayı hedefleyen Türkiye’nin en büyük basın meslek kuruluşu Gazeteciler Konfederasyonu üyesi Ankara merkezli Medya İhtisas Gazetecileri Federasyonu, medya alanında ihtisaslaşmış ülke genelindeki cemiyet, dernek ve birlikleri federasyon çatısı altında bir araya getirdi. Böylesine güçlü bir örgütlü yapının, sesini tüm Türkiye’ye duyuracak bir yayın organına ihtiyacı olduğunu hemen gördük ve harekete geçtik” dedi.

"BÜYÜK ÇABA GÖSTERDİK"

Medyanın mevcut durumda ve bu çapta kendi sesini dile getirecek bir yayın organının bulunmamasının büyük eksiklik olduğunu, bunun için de Türkiye’deki tüm medya kuruluşlarını, tüzel kimliklerini sahiplenecek böyle bir gazeteyi hayata geçirmek için yoğun çaba gösterdiklerini de söyleyen Medya İhtisas Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Kenan Macit konuşmasını şöyle sürdürdü: “İşe öncelikle gazetenin ismini koyarak başladık. Yönetim Kurulumuzun kararıyla “Bizim Medya” ismi doğdu. Türkiye’nin dört bir yanında medyaya emek veren federasyonlarımız , cemiyetlerimiz ve gazeteci arkadaşlarımız, daha işin başında gazetemizi sahiplendi ve destek verdi. Mutfakta süren yoğun çalışma süreci sonunda gazetemizin ilk sayısını çıkardık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

DKM ARŞİVİ