forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Turgay Ciner 25 Aralık operasyonu kapsamında ifade verdi...

Aktif .

ETİKETLER:Turgay Ciner

turgay-ciner25 Aralık soruşturması kapsamında Show TV ve Habertürk'ün patronu Turgay Ciner şüpheli sıfatıyla ifade verdi. Ciner'in avukatı Kenan Tekdağ,"Sayın Başbakan ile örgüt kurmuşuz. Sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

Turgay Ciner, aynı zamanda avukatı olan Ciner Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ ile Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi. Ciner, yaklaşık bir saat 25 Aralık soruşturması savcıları İsmail Uçar, Fuzuli Aydoğdu ve İrfan Fidan'a ifade verdi.

CİNER: TELEFONLARIM DİNLENMİŞ

Ciner ile avukatı Tekdağ ifadenin ardından adliyeden ayrıldı. Turgay Ciner, gazetecilerin 'Size ifade de neler soruldu?" şeklindeki soruya 'Soruşturmada gizlilik var cevap veremem" diye yanıt verdi. Ciner, kendi telefonlarının da soruşturma kapsamında dinlendiğini söyledi.

BAŞBAKAN İLE ÖRGÜT KURMUŞUZ

Avukat Tekdağ: Başbakan ile örgüt kurmuşuz Ciner'in avukatı Tekdağ ise müvekilinin şüpheli sıfatıyla ifade verdiğini belirtti.

Bazı telefon görüşmelerin sorulduğunu belirten Tektağ, "Sayın Başbakan ve diğerleri ile beraber örgüt kurmuşuz. Onunla ilgili sorular soruldu. Bu iddilar gerçek dışı. İsmimiz neden karıştı bilmiyoruz. Birileri kasıtlı mı karıştırdı? Bunu daha sonra tespit edersek, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunuruz" dedi.

DKM ARŞİVİ