forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

MİT'e göre @fuatavni hesabı Emre Uslu'ya ait...

Aktif .

emreusluSabah ve Takvim gazeteleri bugün, 17 Aralık operasyonunun ardından açılan ve Gülen cemaati gözüyle olayları değerlendiren, kim tarafından yazdığı şu ana kadar netleştirilemeyen twitter'daki @fuatavni hesabının eski polis ve Taraf ile Todayz Zaman yazarı Emre Uslu'ya ait olduğunu duyurdu.

Ocak ayından beri Belçika'da yaşayan ve Türkiye'ye gelmeyen Emre Uslu'nun tutuklanma korkusu yaşadığı belirtiliyor... 

Nazif Karaman imzasıyla yayımlanan ve MİT'e dayandırılan haberde, "17 ve 25 Aralık sürecinde sosyal medyada açtığı hesaplarla savcılık ve poliste bulunan birçok dosyaya ilişkin gizli bilgileri paralel yapının çıkarlarına hizmet edecek şekilde afişe eden Fuat Avni'nin, Emre Uslu olduğu ortaya çıktı" ifadeleri kullanıldı.

Haberde yer alan iddiaya göre, Fuat Avni'nin kimliğini tespit ettiğini söyleyen MİT, bu bilgiyi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirdi. MİT daha önce 'Fuat Avni'nin köşe yazısı yazdığı bir internet sitesinde, 'kurumu yıpratmaya yönelik iftiralar' ortaya attığı gerekçesiyle şikayette bulunmuştu.

EMRE USLU'DAN YANIT GECİKMEDİ

Emre Uslu'nun iki gazetede yayımlanan iddiaya yanıtı ise gecikmedi. Twitter'daki hesabından açıklamalarda bulunan Uslu, "Fuat Avni benmişim. Bu iddia Yeni Şafak'ın Musluk Lobisi haberinden bile daha komik. MİT Fuat Avni diye bula bula beni bulduysa Allah bu memleketi korusun. Çok samimiyim ciddi bir istihbarat zaafı bu" ifadelerini kullandı.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN