forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Anadolu Ajansı İsrail'in hedefinde...

Aktif .

ETİKETLER:Anadolu Ajansı

anadolu-ajansİsrail, Gazze'de AA'nın ofisinin de içinde bulunduğu binayı ikinci kez vurdu.

Saldırıda AA'nın ofisi hafif zarar görürken, ofiste bulunan Muhabir yara almadan kurtuldu. İsrail savaş uçakları, Anadolu Ajansı'nın (AA) Gazze ofisinin bulunduğu binayı vurdu.

İsrail savaş uçakları, Gazze'nin batısında AA ofisinin de içinde bulunduğu 15 katlı binayı vurdu. Saldırıda AA'nın ofisinde hafif çaplı zarar meydana gelirken, saldırı esnasında ofiste bulunan Muhabir Mustafa Habbuş da olaydan yara almadan kurtuldu.Saldırıda, binanın giriş katında bulunan bir özel sigorta ve yatırım şirketinin ofisi ile binanın önünde bulunan AA aracı da büyük çaplı zarar gördü.Saldırıda ölü ya da yaralı olmadığını bildirildi.İsrail savaş uçakları,  AA ofisinin bulunduğu binayı salı günü de vurmuş, saldırıda binanın 3'üncü katında bulunan AA ofisi herhangi bir zarar görmezken, binanın 10'uncu katında ağır hasar meydana gelmişti.

 AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya hitaben yazdığı mektupta, "Bizlerin ve tüm meslektaşlarımızın görevi Gazze’de olup bitenleri dünya kamuoyuna ulaştırmaktır" ifadesini kullanarak saldırıyı kınamıştı. Öztürk, mektubunda, "Gazze'de şahit olduğumuz şey; sivillerin, kadınların ve çocukların ayırım yapılmaksızın öldürülmesidir. Hastanelerin, ibadethanelerin ve okulların bombalandığı bu insanlık ayıbını tüm gerçekleriyle dünyaya duyurmaya kararlıyız. Sizden, gazetecilere yönelik şiddet ve saldırgan uygulamalarınıza son vermenizi, tüm sorumluları açık bir şekilde cezalandırmanızı ve basının özgürce işini yapmasını sağlamanızı istiyoruz. Aksi takdirde uluslararası hukuk nezdinde sorumluluğun size ait olduğunu hatırlatırız." ifadelerini kullanmıştı.Muhabir: Moustafa Maged Haboosh - Ali Semerci

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN