forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Akın İpek yeni bir gazete kuruyor...

Aktif .

akin-ipekMedya alanında büyüme kararı alan İpek Medya Grubu'nun yeni bir gazete kurmak için harekete geçtiği belirtiliyor... Bünyesinde Kanaltürk, Bugün TV ve Bugün gazetesini barındıran grubun yeni gazetesinin magazin ağırlıklı olacağı söyleniyor... 

2011’de Posta Gazetesi ile CNN Türk’ü satın almak için Aydın Doğan ile masaya oturan ancak anlaşma sağlayamayan Akın İpek, 3 yıl sonra kendi kitle gazetesini kurmak için düğmeye bastı.

Medyaradar.com'un haberine göre, yayın hayatına yeni başlayacak günlük gazetenin adı “Millet” olarak belirlendi. Gazetenin Genel Yayın Yönetmenliği'ne Değer Özergün getirildi.

Gazeteciliğe Hürriyet'te başlayan ve 18 yıl boyunca Sabah Gazetesi Magazin Servisi’nde Müdür Yardımcısı olarak çalışan Ozergün, Sabah Grubu bünyesindeki magazin dergilerinin de yayın koordinatörlüğünü yürütüyordu. Bir dönem Şamdan Dergisi’nin Yayın koordinatörlüğünü de üstlenen Özergün, cemiyet hayatı ve iş dünyasında sevilen bir isim olarak biliniyor.

Özergün’ün yeni gazete için kolları sıvadığı birim amirleri ve yazarlar için görüşmelere başladığı öğrenildi.

Bol resimli ve renkli olması beklenen yeni gazetede birçok sürpriz ismin yazar ve yönetici olarak görev yapacağı gelen bilgiler arasında…

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN