forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

Ergun Babahan İpek Grubu'nun yeni gazetesi Millet'te yazacak...

Aktif .

ergun-babahBünyesinde Bugün gazetesi, Bugün TV, Kanaltürk, Kanaltürk Radyo gibi medya organları bulunan İpek Medya Grubu'nun kuracağı 'Millet' gazetesi ilk yazar transferini gerçekleştirdi.

Medyaradar.com'un haberine göre, bir dönem Sabah Gazetesi'nde Genel Yayın Yönetmenliği yapan Ergun Babahan gazetenin yazar kadrosuna katıldı. 

Babahan ile Gülen Cemaati arasında bir dönem soğuk rüzgarlar esmişti. Sebebi ise Babahan'ın 12 Mayıs 2012'de oynanan Fenerbahçe-Galatasaray maçının ardından attığı tweetlerdi.

Babahan, 12 Mayıs 2012'de oynanan Fenerbahçe-Galatasaray maçının ardından polisin sert müdahalesi için önce ""Fenerbahçe stadı artık Tahrir meydanıdır" diye bir twitter mesajı attı. Ardından attığı mesajda ise "Bu kupa ABD'ye girsin" diye yazınca Star ve Today's Zaman gazetelerindeki yazılarına son verildi. 

Ergun Babahan daha sonra yaptığı açıklamada, "Bu kupa ABD'ye gitsin" demek istediğini söyleyerek özür diledi ve kendini savundu. Fethullah Gülen'e yakın Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Faruk Mercan, Babahan'ın özrünün kabul edildiğini söylese de Babahan, tekrar basına dönemedi, yazarlığına internet sitelerinde devam edebilmişti.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN