forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

MEHMET BARANSU NTV'YE CNN TÜRK EKRANLARINDAN ÖZÜR DİLEDİ

Aktif .

 Taraf muhabiri Mehmet Baransu, CNN TÜRK'te Cüneyt Özdemir'in programında NTV'den özür diledi.
 

Helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin düşüşünde, NTV'den yapılan telefon aramalarının neden olduğu yönündeki iddiaları gündeme taşıyan Taraf muhabiri Mehmet Baransu, yanlış haber yaptığı için özür diledi.
 
CNNTÜRK'te Cüneyt Özdemir'in sorularını cevaplayan Baransu, saat farkından dolayı yaptığı hatayı kabul etti.
 

Cüneyt Özdemir: Mehmet sen bu haberi yaptın, pişman mısın?
 
Mehmet Baransu: Evet, orada maalesef  Telekomünikasyon İdaresi Başkanlığı'nın, yanlış telefon kayıtlarını savcılığa gönderdiği ortaya çıktı. Ve bugüne kadar da bilmiyorlardı. Bizim haberimiz üzerine, bu ortaya çıktı ve bunu öyle anladılar. Biz de Türkiye saati olduğunu sanıyorduk. İsmail Güneş ile görüşen başka bir ismin hemen altında, NTV'nin ismi vardı.
 
C.Ö: Peki sen bu kadar haber yapıyorsun, niye Mirgün'ü aramıyorsun neden Ruşen'i aramıyorsun ya da şimdi ki haber müdürünü?
 
M.B: Şimdi bu olay sıcağı sıcağına gelişen bir olay. Kim NTV adına açıklama yapabilir dedim; sonra Ahmet Bey görüştü. Savcılığa giden bir telefon dökümü var. Kurul burada hatalı ama ben daha büyük bir hata yaptım.
 
C.Ö: Mirgün de diyor ki bu haberde herşey var ama akıl yok diyor. Mirgün'ün gerçekten böyle birşeyin içinde olabileceğine inanarak mı yapıyorsun?
 
M.B: Ben santraline girebileceklerini düşündüm. Ben kurumsal olarak bize bu açıklamayı kim açıklama yapabilirden yola çıktık. Ahmet Bey de aradı. Tabii bunlar savunma değil.
 
C.Ö: Peki pişman mısın çok?
 
M.B: Pişmanım ve özür diliyorum. Hani zamanı geri almak mümkün olsaydı, almak isterdim.

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN