forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

TEKE TEK'TE BELGE POLEMİĞİ: ÜMİT ZİLELİ VE MEHMET BARANSU TARTIŞTI

Aktif .

 Fatih Altaylı'nın sunduğu Habertürk TV'deki TEKE TEK programına 'AKP ve Gülen'i Bitirme Planı' başlıklı haberde imzası bulunan Taraf Gazetesi Muhabiri Mehmet Baransu ile Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Ümit Zileli konuşmacı olarak katıldı.
 
Altaylı, Baransu ve Zileli'nin masaya yatırdığı belge tartışmasında Ümit Zileli, belgenin demokratik açılım sürecinin tıkandığı bir aşamada ortaya çıkmasını manidar bulduğunu ifade ederek, "İnsanın vicdanını sızlatan çok şey yaşıyoruz, ben böyle bir dava görmedim, DİSK davasını, Dev Yol davasını izledim" derken Baransu, "Ben de böyle planlar görmedim" dedi.

Cumhuriyet yazarı Zileli, belgenin ıslak imzalı dahi olsa gerçek olup olmayacağının kesin olarak tespit edilmediğini dile getirerek, "Adli Tıp kurumunun nasıl ve kimlerden oluşan bir kurulla bu raporu verdiğini bilmiyoruz. Raporun ayrıntıları ortaya çıkmalı" dedi. Zileli, belgenin gerçek olması halinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un istifa etmesi gerektiği konusunda hemfikir olduğunu dile getirdi.
 
Mehmet Baransu ise Zileli'nin belgeyle ilgili ortaya attığı iddialara katılmadığını söyledi...
 
İŞTE TARTIŞMANIN GÖRÜNTÜLERİ
 
 

DKM ARŞİVİ