forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

59 GAZETECİYE SÜREKLİ BASIN KARTI, 246 GAZETECİYE BASIN KARTI VERİLDİ

Aktif .

 Basın Kartı Komisyonu tarafından 59 basın mensubuna sürekli basın kartı, 246 basın mensubuna ise basın kartı verilmesi kararlaştırıldı.
 

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü toplantı salonunda toplanan basın kartı komisyonu çalışmalarını tamamladı.
 
Toplantıda, ilk kez basın kartı almak için başvuruda bulunan 250 gazetecinin dosyasını inceleyen komisyon üyeleri, gerekli şartları sağlayan 246 gazetecinin basın kartı almasını kararlaştırdı. Sürekli basın kartı talebinde bulunan 65 gazeteciden de 59 unun gerekli şartları sağladığına karar verildi.
 
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç başkanlığında toplanan basın kartı komisyonu toplam 315 basın mensubunun müracaatlarını değerlendirdi. Ayrıca Basın Kartı Yönetmeliğinde yapılacak değişikliklerin de ele alındığı toplantıda basın kartlarının işlevinin ve fonksiyonunun artırılmasına yönelik yapılan çalışmalar değerlendirildi.
 
Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdür Vekili Salih Melek de yaptığı açıklamada, basın kartlarının işlevinin artırılması, fonksiyonun genişlemesi ve tanınması için gerekli çalışmalarını devam ettirdiklerini bildirdi. Bu konuda yakında bir açıklama yapacaklarını ifade eden Melek, basın kartları için Genel Müdürlükte 29 bin 137 başvuru dosyasının bulunduğunu belirtti. Melek, ’’Ancak bunun içinden 11 bin gazeteci basın kartı almaya hak kazanmıştır. 2001 yılında çıkartılan Basın Kartı Yönetmeliğinde de bir dizi yenilikler yapmak için çalışıyoruz. İletişim ve medya sektörünün sürekli gelişmesi bu yeniliği zorunlu kılmıştır’’ dedi.
 
     Sürekli basın kartı almaya hak kazanan basın mensupları şunlar:
 
     Abdurrahman Dilipak, Abdulkadir Karataş, Hayrettin Uygar Eremektar, Naki Bakır, Necdet Demircan, Latif Şimşek, Osman Aydoğan, Kenan Aydın, Halis Özdemir, Ömer Ersöz, Seyfullah Türksoy, Alaattin Arda, Mustafa Demirbaş, Hasan Müminoğlu, Erkan Uysal, Ahmet Kadri Kıral, Turgay Bostan, Erhan Bağcı, Najma Gedikoğlu, Metin Tursun, İsmail Gider, Osman Gökmen, Hamdullah Akdoğan, Ercan Demir, Atilla Şahiner, Elif Özkan, Zafer Akçay, Emine Leyla Özgür, Gaye Karace Karadağ, Refik Karaağaçlı, İsmail Karadavut, Filiz Telli, Sait Güleç, Mustafa Uygun, Ali Karateke, Mustafa Özmen, Ahmet Hakan Bahçıvan, Muammer Budanur, Bahar Pehlivan Özkaptan, Nihal Tülin Öztürk Ekici, Çiğdem Toker Taştan, Ali Ekber Yıldırım, Sedat Peker, Mustafa Aşçıoğlu, Süleyman Sami Gürdağ, Soner Sayımlar, Aydın Kanevetçi, Mustafa Kemal Kaya, Sami Gökçe, Metiner Erdem, Fuad Ercan, Cengiz Güven, Ahmet Aydın Akansu, Uğur İşven, Songül Önder, Orhan Üreten, Neriman Deren Saraçoğlu, Namık Koçak ve Satılmış Çulha.
 
 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN