forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

GAZETECİ MURAT EDİN'DEN 'SİLAHSIZ KUVVETLER MEDYA' KİTABI

Aktif .

murat_edinGazeteci Murat Erdin’in piyasaya çıkan yeni kitabı “Silahsız Kuvvetler Medya”; “Darbelerde Basının Ayak Sesleri” alt başlığını taşıyor. Kitap, cumhuriyetin ilanından bu yana Türk basınının, darbeler ve darbecilerle yaptığı işbirliğini, atılan manşetler ve yapılan haberlerle gözler önüne seriyor.

silahsiz_kuvvetler Murat Erdin’in Destek Yayınları’ndan çıkan yeni kitabı, büyük bir titizlikle hazırlandı. Gazete arşivlerinde bir yıl boyunca çalışan Erdin; fotoğraf çekimleri için kütüphanelerden özel izin aldı.

Murat Erdin’in “Darbelerde Basının Ayak Sesleri” alt başlığıyla sunduğu “Silahsız Kuvvetler Medya” adlı kitabı; “İkinci Cumhuriyet sözü ilk kez ne zaman kullanıldı?”, “Darbeciler 27 Mayıs’ı hangi manşetlerle aklamaya çalıştı?”, “ ‘Tam Bir İrtica Devri Yaşıyoruz’ sözünü İnönü neden ve ne zaman söyledi?”, “Celal Bayar’ın 103 milyonu var mıydı?”, “Halit Kıvanç Bayar için ne yazdı?”, “Malatya Belediye Başkanı Hamido nasıl öldürüldü?”, “12 Eylül darbesinden sonra “Huzura Giden Yol” başyazısı hangi gazetede yayımlandı?”, “Genelkurmay hangi olay için “gerekirse silah bile kullanırız” dedi?” gibi ilginç ve çarpıcı satırbaşlarına sahip.


 

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN