forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

GAZETECİNİN KALEMİNDEN ŞİKE OPERASYONU

Aktif .

kirli_kranponlarGazeteci Ecevit Kılıç'ın futboldaki kirli ilişkileri ele aldığı "Kirli Kramponlar" kitabı son şike operasyonunun ardından genişletilmiş yeni baskısını yaptı.


İlk baskısı 2003 yılında yayımlanan Ecevit Kılıç’ın “Kirli Kramponlar” kitabı son şike operasyonunun ardından genişletilmiş versiyonuyla yeniden piyasaya çıktı.

Timaş Yayınları tarafından dün yayımlanan kitap özel ayraç ile piyasada. Özel olarak hazırlanan ayraçta, “Oyunlarını oyunumdan uzak tut” yazıyor.

Kitabın ilk bölümlerinde bugünkü iddialardan daha önemli ve sarsıcı olaylar yer alıyor. Mafyanın, futbolu nasıl markaja aldığı, teşvik primlerinin kimlere verildiği ve çete liderlerinin nasıl kongre basarak istedikleri ismi federasyon başkanı seçtikleri belgeleriyle anlatıyor.

Kılıç, “Temiz Kramponlar” operasyonunda gündeme gelen ve çete kurmak suçundan mahkûm olan Sedat Peker ve ona yakın isimlerin futbolun derinliklerine nasıl yerleştiklerini çok akıcı bir dille aktarıyor.

Kitaptaki en önemli iddia ve bilgilerden biri de Aziz Yıldırım’ın nasıl Fenerbahçe Başkanı seçildiğiyle ilgili. Hangi çete lideri Aziz Yıldırım’a destek verdi? Seçim salonunda neler yaşandı?

Kitapta Sedat Peker ile yapılmış futbol ve mafyaya dair hayli cesur bir röportaj da yer alıyor. Peker, röportajda Aziz Yıldırım’la Romanya’daki görüşmelerinin detaylarının yanı sıra, futbol dünyasındaki ilişkileriyle ilgili sorulara isim isim yanıt veriyor.

Kitapta devam eden şike soruşturmasındaki iddialar ve olaylar ise bir bütün olarak sade bir şekilde yer alıyor. Hem de medyada yer almamış bilgi ve belgelerle…

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN