forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com
Yazdır
PDF

UMUR TALU'DAN 'BEDELLİ GAZETECİLİK' KİTABI

Aktif .

umur_talu_2Gazeteci Umur Talu’nun medya analizi, eleştirisi ve sorgulaması yaptığı “dipsiz kuyu” yazılarından oluşan yeni kitabı "Bedelli Gazetecilik" Everest Yayınları'ndan çıktı...

Talu’nun yazdığı İsmail Sert’in yayına hazırladığı Bedelli Gazetecilik Everest Yayınları’ndan çıktı. Bu kitap, Umur Talu’nun medya analizi, eleştirisi, ve sorgulaması yaptığı “dipsiz kuyu” yazılarından oluşuyor.

Talu, içinde yer aldığı medyanın yaşadığı ahlaki çöküşü en derininden gözler önüne seriyor. Gazeteciler görüyorum diyor Umur Talu, “ Diyelim ki bir pencereden; diyelim ki, buğulanmış aynalarda. Kimi rehin düşmüş, sessiz, kırılgan. Kimi rehin düşmüş, ama cazgır bezirgan.” Kendimize kızıyorum diyor Umur Talu, “Bu rezalete; siyaset, asker, iş dünyası, reklam baskısına teslim olmayabilir, gazeteciliğin içine eden menfaat, servet, tahakküm arzularına izin vermemek, direnebilmek, hakikatin, toplumun, doğruluğun menziline girebilmek için “yer yer” ayaklanabilirdik. Ama kimimiz, dört ayak üstünde durmayı “ayakları üstünde durmak” zannetti. Yanlış anladılar diyor Umur Talu, “Kısacık ömürde, haberin, yorumun, gerçeklerin, eleştirinin sorumluluğunu size emanet eden, bence hayatın bir lütfu olan bu “dünyanın en zevkli işi”ni, sanırım yanlış anladılar! Çok yanlış, çok!

DKM ARŞİVİNİ GOOGLE'DA ARAYIN

DKM'NİN 1998-2001 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2001-2003 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN

DKM'NİN 2003-2009 ARASINDAKİ ARŞİVİ İÇİN TIKLAYIN