forkredit.com | | vivaspb.com | finntalk.com

ALİ KIRCA DOMUZ GRİBİ OLDU

Aktif .

 Bayram tatili için gittiği Almanya'da domuz gribine yakalanan Ali Kırca, hastaneye kaldırıldı. Show Haber Ancorman'i Ali Kırca, domuz gribine yakalandığı için bir süredir ekranda yoktu.
 
Dün akşam Show Haber'e canlı yayınla bağlanan Ali Kırca, hastalığıyla ilgili bilgi vererek Pazartesi günü yeniden ekrana döneceğini anlattı.
 

Kırca, virüsü uçak yolculuğunda kapmış olabileceğini ve yurtdışına çıkar çıkmaz hastalığın belirti vermeye başladığını anlattı.
 

Hastanede tedavisi süren Ali Kırca, ilk gece normalde 75 olan nabzının 150'ye kadar çıktığını ve ateşinin de 40'ı aştığını, ikinci gece ise solunumunda güçlükler yaşadığını anlattı.
 

Ali Kırca, aslında domuz gribi aşısı olduğunu da belirterek "Ben domuz gribi aşısı olmuştum. Ama üç gün sonra da hastalığa yakalandım. Ama aşı açısından herhangi bir gereksiz tartışmayı önlemek için hemen belirteyim ki domuz gribi aşısının bağışıklık sistemine etkili olması için üç haftalık bir süreç gerekiyor. Dolayısıyla aşının benim hastalığıma her hangi bir etkisi olmadı" açıklamasını yaptı.
 

(Televizyon Gazetesi)
 

DKM ARŞİVİ